1
Український індолог
2

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

Журналом «Східний світ»

Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Товариством «Україна — Індія»

Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

7 лютого 2019 року член Всеукраїнської асоціації індологів  Сергій Борисович Кравцов, перекладач, безпосередній учасник афганських подій відкрив у приміщенні Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» персональну фотовиставку «Афганський капкан. Невідома війна…» Серед світлин експозиції є й такі, що зацікавили відвідувачів саме зв'язком з індологією та історичною тематикою.

Весілля в сикхській гурудварі Карте Парван — виконання молодими релігійного обряду обходу навколо священного вогню, Кабул, 1988 р. «Як перекладається і трактується слово гурудвара?» — запитували відвідувачі. Доводилось пояснювати: Гу+Ру = світло, що долає темряву,  і плюс слово двара, яке не тільки за звучанням, але й за значенням подібне українським словам двері, брама, ворота… Тобто двері, ворота до світла, яке знищує темряву!
Весілля

Вітання й подарунки від присутніх молодим. На фото добре видно рушник, який за орнаментом і кольорами дуже подібний до звичайного національного українського.
Дарунки

Перший афганський космонавт Абдул Ахад Моманд. З 1992 року, через посилення бойових дій в Афганістані, тривалий час перебував на території Індії, звідти виїхав до Німеччини, де проживає й сьогодні.
Космонавт

Сад Бабура (باغ بابر), заснований імператором Бабуром приблизно в 1528 році. Там і могила Бабура. Як  свідчать індійські історики, під час свого першого офіційного візиту в Афганістан у 1968 році Індіра Ганді перелякала всю свою охорону, зробивши незапланований вихід  у цьому Саду.  Вона підійшла до могили Бабура, схилила голову, декілька хвилин стояла мовчки, а потім промовила: «Сьогодні ми мали зустріч з нашою історією!» Під час військових дій кінця ХХ століття значна частина споруд Саду Бабура була зруйнована, а дерева вирубані. Але в 2011 році за підтримки міністерства культури Афганістану сад був повністю відновлений. Такий вигляд Сад Бабура мав у 1986–1987 роках. Фото Сергія Кравцова.
Сад Бабура

Рідкісне фото! Епізод робіт з розширення та надбудови третього поверху в сикхській гурудварі Карте Парван, у другій половині 1988 року. У ході військових дій кінця ХХ століття гурудвара сильно зруйнована, згодом була відбудована, але має вже інший вигляд.
Карте Парван

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук