Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з
▼ Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України
▼ Журналом «Східний світ»
▼ Всеукраїнською асоціацією індологів
▼ Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
▼ Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАНУ
▼ Сходознавчим гуртком Києво-Могилянської академії |
|
7 лютого 2019 року член Всеукраїнської асоціації індологів Сергій Борисович Кравцов, перекладач, безпосередній учасник афганських подій відкрив у приміщенні Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» персональну фотовиставку «Афганський капкан. Невідома війна…»
Серед світлин експозиції є й такі, що зацікавили відвідувачів саме зв'язком з індологією та історичною тематикою.
Весілля в сикхській гурудварі Карте Парван — виконання молодими релігійного обряду обходу навколо священного вогню, Кабул, 1988 р. «Як перекладається і трактується слово гурудвара?» — запитували відвідувачі. Доводилось пояснювати: Гу+Ру = світло, що долає темряву, і плюс слово двара, яке не тільки за звучанням, але й за значенням подібне українським словам двері, брама, ворота… Тобто двері, ворота до світла, яке знищує темряву!
Вітання й подарунки від присутніх молодим. На фото добре видно рушник, який за орнаментом і кольорами дуже подібний до звичайного національного українського.
Перший афганський космонавт Абдул Ахад Моманд. З 1992 року, через посилення бойових дій в Афганістані, тривалий час перебував на території Індії, звідти виїхав до Німеччини, де проживає й сьогодні.
Сад Бабура (باغ بابر), заснований імператором Бабуром приблизно в 1528 році. Там і могила Бабура. Як свідчать індійські історики, під час свого першого офіційного візиту в Афганістан у 1968 році Індіра Ганді перелякала всю свою охорону, зробивши незапланований вихід у цьому Саду. Вона підійшла до могили Бабура, схилила голову, декілька хвилин стояла мовчки, а потім промовила: «Сьогодні ми мали зустріч з нашою історією!» Під час військових дій кінця ХХ століття значна частина споруд Саду Бабура була зруйнована, а дерева вирубані. Але в 2011 році за підтримки міністерства культури Афганістану сад був повністю відновлений. Такий вигляд Сад Бабура мав у 1986–1987 роках. Фото Сергія Кравцова.
Рідкісне фото! Епізод робіт з розширення та надбудови третього поверху в сикхській гурудварі Карте Парван, у другій половині 1988 року. У ході військових дій кінця ХХ століття гурудвара сильно зруйнована, згодом була відбудована, але має вже інший вигляд.
|
|
Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.
Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).
Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.
|
кіно
Телесеріал «Магабгарата» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд
Фейсбук
|