1
Український індолог
2

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

Журналом «Східний світ»

Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

Новини до 24.02.2022 Поділіться своїми новинами з нами! ▬►
 

Починаючи з 3.03.2024 по неділях о 14:00 курси
Санскрит. Основи традиційної граматики.
Викладач: Андрій Скібіцький.
Місце проведення: Offline у просторі «Печера Платона» та Online у Zoom.
Формат: один раз на тиждень по 1,5 години.

Детальніше про курс та як долучитись див. тут.

 

27.02.2024, 16:00 Семінар дослідників східних філософій

«Проблема сприйняття східної та західної культури у філософії Ричарда Рорті».
Доповідач: Ксенія Мейта, випускниця PhD-програми Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням
Ідентифікатор конференції 892 0731 3474, код доступу 805888

 

27.02.2024 Імміграційна служба Шрі-Ланки надіслала Міністерству туризму листа, що вимагає від громадян Росії та України, котрі перебувають в країні за продовженими туристичними візами, залишити її протягом двох тижнів. Згідно з офіційними даними, за останні два роки після початку війни на Шрі-Ланку порибуло більше 288 000 росіян і майже 20 000 українців. Утім, офіс президента Шрі-Ланки заявив (очевидно, намагаючись уникнути дипломатичної напруженості), що уряд не приймав офіційного рішення про непродовження віз.
Міністерство туризму Шрі-Ланки отримує скарги на деяких російських туристів, що ведуть незареєстрований, незаконний бізнес на півдні країни, дотримуючись політики “лише для білих”.

 
26.02.2024 Міністерство закордонних справ Індії визнало, що “деякі індійські громадяни були призвані на допоміжні посади в російській армії”. Індійські джерела в Росії стверджують, що до лав російської армії вступили десятки індійців. Джерело в російському міністерстві оборони повідомило, що реальне число завербованих за останній рік становить близько 100 осіб. Деяких, начебто обманом, послали на війну з Україно. Один із завербованих, Гемаль Ашвінбгай зі штату Ґуджарат, загинув внаслідок ракетного удару. МЗС Індії закликало “всіх громадян Індії проявляти належну обережність і триматися подалі від цього конфлікту”.
 

24.02.2024 В Індійському штаті Магараштра відбулася презентація книжки Лакшміканта Дешмукха “Свобода у вогні”.
Це збірка із семи написаних мовою маратхі оповідань, що змальовують стійкість і хоробрість українського народу й ЗСУ в боротьбі з російською збройною агресією. Книжка побачила світ у видавництві “Мегта” (Пуна). facebook

 
27.02.2024, 19:00 Лекція Андрія Скібіцького
Світ очима санскриту. Онлайн у Zoom, подробиці тут facebook
 

20.02.2024 Індія запропонує приватним компаніям інвестувати в її ядерний енергетичний сектор близько 26 мільярдів доларів, щоб збільшити кількість електроенергії, що походить із джерел, які не виробляють вуглекислого газу. Нью-Делі залучає приватні інвестиції в атомну енергетику, що не викидає в атмосферу вуглекислий газ, вперше. Зараз атомні електростанції виробляють менше 2% усієї електроенергії Індії. Інвестиції покликані допомогти Індії довести до 2030 року частку не теплових електростанцій до 50% (проти теперішніх  42%).

 
17.02.2024 США побоюються, що Росія може розмістити ядерну зброю в космосі. Держсекретар Ентоні Блінкен попросив Китай та Індію спробувати переконати Росію не робити цього.
 

16.02.2024 Генрі Марш (нейрохірург, письменник): «Цими днями я перебуваю в Непалі, де читаю лекції та викладаю нейрохірургію. Я написав статтю в одну з провідних непальських газет, яку закінчив такими словами: “Коли непальці їдуть до Росії, щоб воювати проти України, вони роблять жахливу помилку. Шанси повернутися живими чи неушкодженими є мінімальними. Я молю вас, благаю: Не їдьте! З вами будуть поводитися, як з непотребом! Ви будете воювати на стороні зла! І ви просто занапастите свої життя!”».

 
16.02.2024 Після двох місяців проблем з оплатою за російську нафту сорту “Sokol” Індія відновила закупівлї. У лютому цю малосірчисту нафту прийняли як мінімум два нафтопереробних заводи Індії.
 
11.02.2024 За даними CNN, Росія завербувала для участі у війні проти України близько 15 тисяч громадян Непалу. Вигідний російський пакет для іноземних бійців включав щонайменше 2 тисячі доларів зарплати на місяць і прискорену процедуру отримання російського паспорта. Уряд Непалу заявляє, що близько 200 його громадян воюють на боці російської армії і що щонайменше 13 непальців загинули в зоні бойових дій. Але законодавці та правозахисники в Непалі кажуть, що ці офіційні оцінки значно занижують реальні цифри. Проаналізувавши профілі в TikTok 10 непальців, які приїхали до Росії, щоб вступити до армії, CNN за допомогою супутникових знімків визначила їхнє місцезнаходження в навчальному центрі “Авангард” — військовій академії за межами Москви. Один із непальців описав своїх товаришів по навчанню як курсантів з усього півдня світу. Серед його однокурсників були афганці, індійці, конголезці та єгиптяни. Непальські чоловіки, які хочуть вступити до російської армії, спочатку приїжджають до Росії за туристичною візою. Більшість людей, з якими спілкувалася CNN, сказали, що вони їдуть через Об'єднані Арабські Емірати або Індію.
 
11.02.2024 Скібіцький Андрій і Мироненко Руслан. Розмова про санскрит. Відео
 
8.02.2024 Iндійська нафтопереробна компанія Bharat Petroleum Corp відмовляється купувати російську сиру нафту сорту Sokol, оскільки банки-посередники відмовляються проводити платежі через санкції. Компанія збирається купувати венесуельську нафту та чекає пропозицій щодо знижки на близько $10.
 
2.02.2024 Аналітика Олени Борділовської (Центр зовнішньополітичних досліджень НІСД): Глобальний Південь у контексті нових викликів. PDF
 
1.02.2022 Наталя Павлік отримала нагороду Бгаґван Кунтхунатха, що присуджується щороку за найкращу книгу чи наукову статтю, присвячену джайнізму. facebook
 

30.01.2024, 16:00 Семінар дослідників східних філософій
Тема доповіді: «Місце “не метода анупая” серед чотирьох методів духовного звільнення на прикладі аналізу перекладу другої глави “Шрі Тантралоки” (“Сяйво тантри”) Абгінаваґупти».
Доповідач: Катерина Довбня, к. пед.. наук.
Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням.
ID: 896 0580 1681, код доступу: 085570

 
22.01.2023 Українці в Індії приєдналися до всесвітньої акції «Ланцюг єдності», що символізує спільне прагнення всіх українців жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. facebook
 
16.01.2024 20:00 Інститут сходознавства імені Агатангела Кримського й Міжнародна міждисципланарна сетифікатна програма з юдаїки запрошують вас послухати ексклюзивну лекцію Єврейство в Індії, яку читатиме професор Упсальського університету Гайнс Весслер. Доєднатися можна за покликанням.
 
Бардо… Детермінації. Філософія тибетської тантри.
Калантарова Олена. Online у Zoom з 15 лютого 2024 о 19:00, по четвергах. Кількість занять: 4 тематичних семінари й п’ята зустріч для обговорення і дискусій. Реєстрація за е-адресою: budlab.ukraine@gmail.com
Довідки за тел. +38 099 07 12 987 (можна Вайбером, Телеграмом, Вотс-ап).
 
13.01.2024 У новому номері “Стратегічної панорами” стаття Олени Борділовської “Особливості стратегічної культури Пакистану”. PDF
 
6.01.2024 В’єтнамський виробник електромобілів VinFast підписав угоду про відкриття своїх перших виробничих потужностей в Індії. Амбітна компанія прагне проникнути на третій за величиною ринок автомобілів у світі. VinFast і південноіндійський штат Таміл Наду домовилися про інвестиції в розмірі до двох мільярдів доларів США, з яких на перші п’ять років заплановано 500 мільйонів доларів. Очікується, що будівництво заводів з виробництва електромобілів і акумуляторних батарей розпочнеться цього року та створить від 3000 до 3500 робочих місць.
 

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук

Інші відео Відео