1
Український індолог
2

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

Журналом «Східний світ»

Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

Новини до 24.02.2022 Поділіться своїми новинами з нами! ▬►
 

23.07.2024 Індонезійський державний нафтопереробний завод Пертаміна вніс у свої тендерні списки на купівлю сирої нафти російські сорти. Востаннє російська нафта закуповувалася підприємством більше 10 років тому. Західні санкції проти енергетичного сектору Росії зробили головними покупцями російської нафти Китай, Індію та Туреччину. Одне з джерел, знайоме з планами індонезійської компанії, повідомило, що вона може купувати російську нафту лише якщо та буде продана з обмеженням ціни.

 
16.07.2024 Вийшов другий за поточний рік номер журналу “Східний світ”. Номер містить, зокрема, переклад глави 13 першого розділу “Чарака-самгіти”.
 
11.07.2024 Індійські державні нафтопереробники ведуть переговори з Росією про довгострокову угоду з імпорту нафти. Ще не узгоджені такі умови, як валюта платежу. Індійські приватні нафтопереробники можуть приєднатися до переговорів пізніше. Третій за величиною економіці Азії потрібне “передбачуване й стабільне” постачання нафти, оскільки вона розширює свої нафтопереробні потужності, щоб задовольнити попит (що зростає) на паливо. Під час візиту прем'єр-міністра Нарендри Моді до Росії цього тижня Індія прагнула укласти енергетичні угоди з Роснефтью.
 
10.07.2024 facebook Посольство України в Індії подякувало індійським студентам-медикам, які прийшли допомогти лікарям та рятувальникам після влучання російської ракети в дитячу лікарню Охмадиит у Києві 8 липня 2024 року.
 

10.07.2024 Відео Мрідула Гош на радіо NV. Про зустріч Путіна з прем'єр-міністром Індії Нарендри Моді, що відбулася в Москві, скасування останнього раунду перемовин та з чим це може бути пов'язано, про індійців, яких РФ ошукує та запроторює до свого війська, про фактор Китая, що будує свої військові бази на кордоні з Індією та якою загрозою для Делі може стати союз РФ, Китаю та Пакістану, а також про відмову Індії від зброї Росії, чому це відбувається та про відновлення відносин Індії з США.

 
9.07.2024 Під час неформальної зустрічі з Путіним Нарендра Моді, імовірно, сказав йому: “Індія завжди закликала поважати Статут ООН, територіальну цілісність і суверенітет. На полі бою рішення немає. Діалог і дипломатія — ось шлях вперед”. Крім того, прем’єр-міністр Моді висловив занепокоєння з приводу громадян Індії, яких обманом змусили приєднатися до російської армії. За повідомленням джерел, росіяни зобов’язалися репатріювати всіх постраждалих осіб.
 

9.07.2024 Мрідула Гош на Громадському радіо: “Зближення Китаю з Росією дуже непокоїть Індію”. Про візит Моді до Путіна.

Відео Мрідула Гош на телеканалі Прямий: “Нові факти! Таємні мотиви поїздки прем’єра Індії в РФ”.
 
8.07.2024 Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрівся з Володимиром Путіним у його резиденції в Ново-Огарьово під Москвою. Володимир Зеленський прокоментував зустріч очільників Індії і Росії, нагадавши, що цього самого дня від російського ракетного удару, що зруйнував, зокрема, дитячу онкологічну лікарню в Києві, загинули 37 людей, із яких троє — діти, а ще 170 отримали поранення: “Це величезне розчарування і нищівний удар по мирних зусиллях — бачити, як у такий день лідер найбільшої у світі демократії обіймає в Москві найкривавішого злочинця у світі”.
 
8.07.2024 У популярній індійській газеті “The Times of India” опублікована стаття Мрідули Гош “Can Modi end Putin’s era of war? ”
 
2.07.2024 На півночі Індії в місті Гатхрас (штат Уттар-Прадеш) щонайменше 116 відвідувачів релігійниго заходу загинули в тисняві, коли натовп вірян попрямував до сцени, аби торкнутися проповідника, що спускався з неї.
 
1.07.2024 Відео В Українському кризововому медіа-центрі пройшла пресконференця, присвячена ставленню українських кришнаїтів до протистояння збройній агресії Росії проти України. Захід відбувся за участі вірян і науковців. Відеозапис
 
1.07.2024 Непальський суд засудив Рама Бахадура Бамджона, якого тисячі вірян вважали реінкарнацією Будди, до 10 років ув'язнення за сексуальне насильство над неповнолітньою, що жила в його ашрамі.
 

25.06.2024 16:00 Семінар дослідників східних філософій.

«Шветашватара упанішада 1.1-16: переклад, текстологічний та історико-філософський аналіз».
Доповідач: Юрій Завгородній,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАНУ.

Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням.
Ідентифікатор конференції 831 6794 7782, код доступу 308830

 
23.06.2024 Відео Мрідула Гош на телеканалі “Прямий”.
 
21.06.2024 Імпорт нафти в Індію з Росії зріс у травні до рекордних 2,1 мільйона барелів на день. Це пов'язано зі зниженням її ціни у зв’язку зі зменшенням попиту на російську нафту в Китаї. Нафтопереробні заводи в Індії надактивно працюють із російською нафтою, що продається зі знижкою після того, як деякі європейські країни відмовилися від закупівель у Москви через її вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
 
18.06.2024 Уряд Делі надав дозвіл на переслідування лавреатки Букерівської премії Арундаті Рой — через 14 років після першої скарги. Письменниця бореться за свободу слова в Індії, а також підтримує Україну. Уряд Моді звинуватили у використанні закону задля позбавлення голосу критиків, у тому числі активістів, журналістів і представників громадянського суспільства. Рой, якій 62 роки, у жовтні 2010-го на конференції, організованій Комітетом зі звільнення політичних в’язнів, сказала: “Кашмір ніколи не був невід’ємною частиною Індії. Це історичний факт. Навіть індійський уряд прийняв це”. Тоді в контрольованому Індією Кашмірі проходиили демонстрації, десятки протестувальників загинули.
 
14.06.2024 Володимир Зеленський у межах робочого візиту до Італії для участі в саміті країн “Групи семи” зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. “Обговорили розвиток двосторонніх відносин та розширення торгівлі, зокрема в контексті функціонування чорноморського експортного коридору. Розглянули можливість обміну досвідом використання нових технологій у сільському господарстві”. Сторони говорили й про підготовку Глобального саміту миру та пункти порядку денного Саміту. Також Зеленський подякував Моді за спрямування на Саміт делегації високого рівня.
 
14.06.2024 facebook У Делі відбувся показ фільму "Мр. Джонс", який висвітлює страшні реалії Голодомору. Показ фільму було організовано Польським Інститутом Нью-Делі в співпраці з Посольством України в Республіці Індія, Британською Радою Індії та Habitat World, India Habitat Centre.
 
1.06.2024 На полях щорічного Азійського саміту з питань безпеки “Діалог Шангрі-Ла” в Сінгапурі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з обраним Президентом Індонезії Прабово Субіанто, якого ще раз привітав із перемогою на виборах у березні цього року. Президент наголосив, що наша держава зацікавлена в розвитку відносин з Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) і прагне отримати статус Секторального діалогового партнера Асоціації.
 
28.05.2024 Опублікована праця Олени Борділовської в співавторстві з професором Сумітом Кумаром Патхаком: Russia’s invasion of Ukraine: causes, consequences, and global implications / Гілея, випуск 193–194, 2024.
 
28.05.2024 facebook Ірина Вікирчак повідомила, що Український інститут книги надав грант на видання збірки її поезій “Альгометррія” бенгальською мовою, і оприлюднила вірші в перекладі Мрідули Гош.
 

25.05.2024 facebook Ольга Лукаш (президент Всеукраїнської асоціації індологів) розповіла про те, як пройшла
V Всеукраїнська конференція індологів.

5 Конференція

Фотозвіт

 
21.05.2024 facebook О 14-30 відбудеться презентація художньої виставки Олени Борділовської. Декоративне мистецтво, зображення індуїстських богів, портрети принцес та падишахів, а також зразки каліграфії стилю насталік — усе це певною мірою відповідає тому яскравому світу традиційного мистецтва, який існує в Індостані. Більшість робіт виконана на шовку. Виставка діятиме з 21.05 по 21.06 за адресою: М. Київ, вул. Єреванська, 12, бібліотека ім. М. Реріха. Тел. 073-444-29-10
 
20.05.2024 Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді сказав, що Індія братиме участь у Саміті миру, що відбудеться 15–16 червня в Швейцарії, як і в усіх важливих самітах, присвячених глобальному миру, безпеці та розвитку. Індія буде “голосом Глобального Півдня”, просуваючи бачення “квітучого й мирного світу та розвитку, орієнтованого на людину”. На запитання щодо своєї особистої присутності прем’єр відповів, що “рівень участі буде залежати від часу, логістики та паралельних зобов'язань".
 

16.05.2024 У Росію прибуде делегація високого рівня зі Шрі-Ланки для розслідування долі сотень її громадян, що воюють проти України. Влада Шрі-Ланки отримала 288 скарг від представників сімей, чиїх близьких було нелегально завербовано на війну. Щонайменше 16 із них загинули в Україні. Серед делегатів буде міністр оборони Шрі-Ланки.

 

16.05.2024 Всеукраїнська конференція індологів.
Програма конференції.

 
6.05.2024 Верховний суд індійського штату Мадг’я-Прадеш відхилив позов жінки, яка поскаржилася на те, що її чоловік прийшов до неї додому незадовго після того, як вони одружилися, і вчинив “неприродний секс”. Потерпіла не давала на це згоди. За її словами, так відбувалося кілька разів. “Якщо зґвалтування полягає у введенні статевого члена в рот, уретру чи анальний отвір жінки, і якщо цей акт відбувається з дружиною, яка досягла 15-річного віку, то згода дружини є не суттєвою...” — зазначив суддя.
 
4.05.2024 Проєкт  Східноєвропейського інституту розвитку “Україна і Південна Азія: відкриті діалоги” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в партнерстві з PT GLOBAL EDU та посольством України в Індії:
Перший в Індії учнівський конкурс творів про Україну. Подробиці
 
4.05.2024 Арешт у Канаді трьох громадян Індії за звинуваченням у вбивстві лідера сикхських сепаратистів спричинив великий дипломатичний конфлікт між двома країнами. Дипломатична суперечка загострилася після того, як прем'єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що у вбивстві міг бути замішаний уряд Індії. Делі заперечує звинувачення.
 
3.05.2024 Відео Олена Борділовська й Микола Капітоненко. Українська формула миру в розрахунках Глобального Півдня // Подкаст "Світовий Безпорядок".
 
1.05.2024 Відео Олена Борділовська. Індія обирає: рекордні вибори в найбільшій демократії світу. Про відносини з Україною // UKRLIFE з Людмилою Немирею.
 
27.04.2024 facebook У столиці Албанії Тірані 25–27 квітня 2024 року відбулася міжнародна конференція, організована Асоціацією досліджень релігії в Східній і Центральній Європі (ISORECEA) та Університетом Бедер (University College Beder), у якій взяла участь співробітниця Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАНУ Юлія Філь. Конференція була присвячена актуальним питанням релігієзнавства — релігійним меншинам, релігійній різноманітності, секуляризації суспільств і державній політиці стосовно релігії, ЛГБТ у релігійних спільнотах, релігійній згуртованості тощо. Окрема панель конференції містила доповіді про релігії в Україні під час війни. Юлія Філь представила дослідження, присвячене змінам у Товаристві свідомості Кришни в Україні, викликаним війною: “New Tendencies of Public Consciousness in Ukrainian ISKCON Community During the War”.
 
26.04.2024 Російський судноплавний гігант “Совкомфлот”, який перебуває під санкціями США, вивантажив мазут у порту на заході Індії, що свідчить про відновлення, після нетривалої перерви,  використання суден цієї компанії. Під час візиту до Індії на початку цього місяця офіційні особи США звернули увагу на санкції щодо 14 суден “Совкомфлоту”, але також заявили, що Вашингтон зацікавлений у стабільному глобальному постачанні нафти, і не просили Індію скорочувати імпорт російської нафти.
 

25.04.2024 Олена Борділовська на Українському радіо розповідає про Індіру Ґанді.

 
20.04.2022 Науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАНУ Юлія Філь проводить анонімне соціологічне опитування серед українських шанувальників Кришни (кришнаїтів).
 

19.04.2024 В Індії першого дня загальних виборів (що завершаться 1 червня) до нижньої палати парламенту проголосували десятки мільйонів індійців. Прем’єр-міністр Нарендра Моді з партії Бгаратія Джаната  балотується на третій термін поспіль. Партії влади протистоять кілька ключових опозиційних партій, що утворили альянс. Серед головних проблем Індії називають кризу робочих місць, зростання цін, придушення інакомислення та опозиції, а також релігійну політику.

 
19.04.2024 Вже другий рік поспіль, протягом 2023/2024 фінансового року Росія є головним постачальником нафти в Індію. Коли країни Заходу відмовилися від закупівель і наклали санкції на Москву через її вторгнення в Україну, за російську нафту взялася Індія. Країна продовжує купувати російську нафту, незважаючи на проблеми, спричинені низкою санкцій, спрямованих на скорочення доходів Москви. До 31 березня в Індії на російську нафту припадало близько 35% від загального обсягу імпорту сирої нафти (4,7 мільйона барелів на день) порівняно з минулорічними 22%.
 
17.04.2024 о 19:00 у просторі PEN Ukraine (вул. Лук’янівська, 14а) відбудеться публічна розмова “Знати більше одне про одного”. У розмові візьмуть участь автори з Індії, які прибули в Україну в рамках програми Українського ПЕН “In Solidarity With Ukraine”, а саме:
Теназ Дастур здобула ступінь докторки наук із політичної економії в університеті Цинциннаті, штат Огайо (США). Працювала глобальною координаторкою ЮНІСЕФ із питань розмінування та участі дітей у бойових діях у таких країнах, як Афганістан, Ангола, Боснія і Герцеґовина, Чечня, Ефіопія, Ліван, Мозамбік та Сомалі. Як правозахисниця в галузі прав дітей опікується питаннями дитячого харчування, дошкільної освіти, охорони здоров’я матерів і дітей та професійної освіти для підлітків.
Бішан Самаддар — редактор і директор Seagull Books, одного з найвідоміших міжнародних видавництв, яке спеціалізується на перекладній літературі. Редактор-консультант “Seagull’s Pride List”, у якому представлена світова ЛГБТК+ література. Координатор закупівлі найменувань з арабської, чеської, угорської та словацької літератур. Фотограф і кухар-аматор. Живе й працює в Колкаті (Індія).
Модеруватиме розмову Володимир Єрмоленко, філософ, письменник, президент Українського ПЕН.
Вхід за попередньою реєстрацією.
 
По вівторках із 16 квітня 2024 року о 20:00 авторський курс Андрія Скібіцького “Погляд поза час”. Серія лекцій присвячена десяти давнім гімнам із “Риґведи” й “Атхарваведи”.
На кожній лекції детально розглядатиметься санскритський текст гімнів у контексті традиційних тлумачень і категорій давньоіндійського світогляду, українських перекладів Лесі Українки, Івана Франка, Володимира Шаяна та Павла Ріттера. Більшість гімнів будуть представлені в першому перекладі українською з живими поясненнями. Подробиці
 
10.04.2024 facebook Українські письменниці Галина Крук й Ірена Карпа взяли участь у Першому міжнародному літературному фестивалі Дібруґаргського університету (Індія, штат Ассам). Вони провели майстер-класи й спілкувалися з індійською аудиторією. Ірена Карпа під час навчання в аспірантурі жила в Індонезії і багато подорожувала Індією та Непалом, і цей досвід віддзеркалений у її романах. Галина Крук є лауреатом численних літературних премій, зокрема — Премії Сундара Рамасвамі. Її твори перекладено понад 30 мовами, вибрані твори Галини Крук мовою гінді переклав індійський поет Нідгіш Тьягі.
 
6.04.2024 Відео Співробітниця Інституту сходознавства Юлія Філь прочитала для студентів і викладачів Кафедри здоров'я тварин і екології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля лекцію на тему “Вплив культурно-релігійного чинника на екологічну ситуацію в Індії”.
 
4.04.2024 Тетяна Ворожко. Подвійний парадокс: Що змінить та про що свідчить візит Дмитра Кулеби до Індії. Аналіз // Голос Америки
 

2.04.2024 Вийшов перший за поточний рік номер журналу “Східний світ”, що містить, зокрема, такі публікації:

Мрідула Гош. Релевантність та еволюція “Таґоріани” в Україні — основні напрямки.
Saiful Islam M., Zinia Sh. “Trees without Fruits”: The Social Construction of Infertility, Social Stigma, and Fertility-seeking Behavior in Rural Bangladesh.
Вірші “Кашмірської рецензії” “Бгаґавадґіти” / Переклад із санскриту, вступна стаття та коментарі Д. В. Бурби.

 

30.03.2024. Роман Кот. Хід слоном: що стоїть за візитом Кулеби в Індію. Україні конче необхідно налагодити відносини з Нью-Делі. Але не все залежить від нас // Апостроф

 
28.03.2024 Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба перебуває в Індії з дводенним візитом. Метою візиту є втілення домовленостей лідерів двох держав, президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Нарендри Моді, зокрема — підготовка до першого Глобального саміту миру в Швейцарії, розвиток українсько-індійських двосторонніх відносин, торгівлі та міжнародної співпраці. У Нью-Делі Дмитро Кулеба проведе низку двосторонніх переговорів, зокрема з главою МЗС Індії. Глави зовнішньополітичних відомств проведуть засідання українсько-індійської Міжурядової комісії з торгівлі, економічної, наукової, технічної, промислової та культурної співпраці. Також запланована низка зустрічей із неурядовими організаціями, аналітичними центрами та журналістами Індії. Посилення двосторонніх відносин з Індією має стратегічне значення для України.
 
27.03.2024 Протягом останнього місяця в Україні значно зросли ціни на горох. Головний фактор впливу на ринок — зняття Індією мита на імпорт гороху до 30 квітня 2024 року. На початок лютого 2024 року тонна жовтого гороху умовно коштувала 10 000 грн, станом на 25 березня закупівельні ціни зросли до 13 500 грн за тонну. Звісно, відбувся вплив коливання курсу валют, але цей чинник не визначальний. Індія є одним із найбільших споживачів нішевих культур. Протягом ще кількох тижнів можна очікувати зростання цін на горох.
 
25.03.2024 Індія, третій із найбільших світових імпортерів і споживачів нафти, прагне диверсифікувати свої закупівлі цієї сировини, оскільки нові санкції США проти Москви загрожують скороченням продажу російської нафти. Наступного місяця до Індії має надійти понад 7,6 млн барелів американської сирої нафти.
 

20.03.2024 Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді, під час якої подякував співрозмовнику за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Український лідер також подякував за гуманітарну допомогу та активну участь представників Індії в зустрічах на рівні радників. Зеленський підкреслив важливість участі Індії у швейцарському саміті миру. Сторони обговорили розвиток двосторонніх відносин, одним з елементів якого найближчим часом має стати засідання Міжурядової комісії зі співробітництва в Делі (Індія).

 

17.03.2024 “Життя студентів під час війни”. Відбулася перша дискусія проєкту “Україна і Південна Азія: відкриті діалоги”. Проєкт започаткований Східноєвропейським інститутом розвитку (Київ) заради спілкування і порозуміння між людьми через онлайн-дискусії, круглі столи та конференції. Проєкт здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Партнером є національний університет “Києво-Могилянська академія”.
Відео: Відео Фотографії: facebook

 
17.03.2024 facebook Відео Посол України в Індії д-р Олександр Поліщук взяв участь у віртуальному заході “Життя студентів під час війни” проєкту “Україна і Південна Азія: відкриті діалоги”, організованому Східноєвропейським інститутом розвитку. Пан посол підтвердив важливість продовження навчання індійських студентів в Україні та запросив представників інших країн Південної Азії навчатись у нас. Він також підкреслив, що залучення українців до навчання в Індії стане чудовим доповненням до формування контактів між двома народами.
 
15.03.2024 facebook Відбувся Українсько-індійський форум: “Нова стратегія відносин в умовах глобальних змін”. Організаторами форуму стали Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Національний інститут стратегічних досліджень та Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС. Захід відбувся за підтримки Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індія та Посольства Індії в Україні. У форумі взяли участь Надзвичайні й Повноважні Посли Індії та України, українські парламентарі та представники різних інституцій з обох сторін. З української сторони в залі й дистанційно виступили керівники й представники Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського Національної академії наук України, Дипломатичної академії, Українського інституту, Київської школи економіки, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Сумського національного аграрного університету, Інституту ринку та економіко-екологічних досліджень. З індійської сторони було заслухано доповіді від представників Центрального університету Південного Бігару, Делійського університету, Інституту соціальних наук Калінґи (KISS) та Інституту індустріальних технологій Калінґи (KIIT). У Форумі також взяли участь представники індійського бізнесу в Україні. Серед учасників були академіки, професори, викладачі, дипломати, експерти провідних аналітичних центрів, громадські діячі й митці з обох сторін. Форум розширив мережу контактів між українським й індійським суспільствами, що своєю чергою інтенсифікує співпрацю між країнами.
 
13.03.2024 В Індії стартував проєкт вартістю близько 15 мільярдів доларів — будівництво трьох заводів із виробництва напівпровідникових інтегральних мікросхем. Очікується, що на цих об’єктах будуть працевлаштовані тисячі молодих людей. Додатково очікується створення робочих місць у таких суміжних секторах, як електроніка й телекомунікації.
 
12.03.2024 facebook Посол України в Республіці Індія Олександр Поліщук став учасником заходу, присвяченого зміцненню економічних зв'язків Індії з європейськими країнами, з Україною включно. Посол виступив з промовою, розповів про інвестиційні можливості та закликав індійський бізнес долучитися до проєктів післявоєнної відбудови України.
 
9.03.2024 Представники української громади на запрошення посольства України в Індії разом з індійськими гостями відзначили 210-ту річницю від Дня народження Тараса Шевченка. Переглянули фільми “Taras Shevchenko, Poet of Ukraine” та “Verse in Vision The Life and Art of Taras Shevchenko”, звучали переклади віршів поета мовами гінді й бенґалі. Також згадали й переглянули попередню спільну роботу української громади й Посольства — відеопроєкт “Заповіт” Т.  Г. Шевченка мовами країн Азії та штатів Індії”, відеопроєкт українців Індії “Т. Г. Шевченко. Любов, яка підтримує все життя”. facebook
 

8.03.2024 Індійські правоохоронці виявили мережу, що заманювала юнаків до Росії обіцянками роботи, щоб потім змусити їх воювати проти Україні. Було відправлено близько 35 громадян Індії, деякі з яких вже “тяжко поранені” в зоні бойових дій, а щонайменше двоє, як стверджують їхні родини, загинули на фронті.

 

Починаючи з 3.03.2024 по неділях о 14:00 курси
Санскрит. Основи традиційної граматики.
Викладач: Андрій Скібіцький.
Місце проведення: Offline у просторі «Печера Платона» та Online у Zoom.
Формат: один раз на тиждень по 1,5 години.

Детальніше про курс та як долучитись див. тут.

 

3.03.2024 В індійському інформаційному журналі “The Week” опублікована бесіда Мрідули Гош з Олександрою Матвійчук, головою організації «Центр громадянських свобод», нагородженої Нобелівською премією миру 2022 року.

It is enough to be human to support Ukraine. Nobel laureate Oleksandra Matviichuk, “Had Mahatma Gandhi been alive now, he would have supported Ukraine”.

 

27.02.2024, 16:00 Семінар дослідників східних філософій

«Проблема сприйняття східної та західної культури у філософії Ричарда Рорті».
Доповідач: Ксенія Мейта, випускниця PhD-програми Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням
Ідентифікатор конференції 892 0731 3474, код доступу 805888

 

27.02.2024 Імміграційна служба Шрі-Ланки надіслала Міністерству туризму листа, що вимагає від громадян Росії та України, котрі перебувають в країні за продовженими туристичними візами, залишити її протягом двох тижнів. Згідно з офіційними даними, за останні два роки після початку війни на Шрі-Ланку порибуло більше 288 000 росіян і майже 20 000 українців. Утім, офіс президента Шрі-Ланки заявив (очевидно, намагаючись уникнути дипломатичної напруженості), що уряд не приймав офіційного рішення про непродовження віз.
Міністерство туризму Шрі-Ланки отримує скарги на деяких російських туристів, що ведуть незареєстрований, незаконний бізнес на півдні країни, дотримуючись політики “лише для білих”.

 
26.02.2024 Міністерство закордонних справ Індії визнало, що “деякі індійські громадяни були призвані на допоміжні посади в російській армії”. Індійські джерела в Росії стверджують, що до лав російської армії вступили десятки індійців. Джерело в російському міністерстві оборони повідомило, що реальне число завербованих за останній рік становить близько 100 осіб. Деяких, начебто обманом, послали на війну з Україно. Один із завербованих, Гемаль Ашвінбгай зі штату Ґуджарат, загинув внаслідок ракетного удару. МЗС Індії закликало “всіх громадян Індії проявляти належну обережність і триматися подалі від цього конфлікту”.
 

24.02.2024 В Індійському штаті Магараштра відбулася презентація книжки Лакшміканта Дешмукха “Свобода у вогні”.
Це збірка із семи написаних мовою маратхі оповідань, що змальовують стійкість і хоробрість українського народу й ЗСУ в боротьбі з російською збройною агресією. Книжка побачила світ у видавництві “Мегта” (Пуна). facebook

 
27.02.2024, 19:00 Лекція Андрія Скібіцького
Світ очима санскриту. Онлайн у Zoom, подробиці тут facebook
 

20.02.2024 Індія запропонує приватним компаніям інвестувати в її ядерний енергетичний сектор близько 26 мільярдів доларів, щоб збільшити кількість електроенергії, що походить із джерел, які не виробляють вуглекислого газу. Нью-Делі залучає приватні інвестиції в атомну енергетику, що не викидає в атмосферу вуглекислий газ, вперше. Зараз атомні електростанції виробляють менше 2% усієї електроенергії Індії. Інвестиції покликані допомогти Індії довести до 2030 року частку не теплових електростанцій до 50% (проти теперішніх  42%).

 
17.02.2024 США побоюються, що Росія може розмістити ядерну зброю в космосі. Держсекретар Ентоні Блінкен попросив Китай та Індію спробувати переконати Росію не робити цього.
 

16.02.2024 Генрі Марш (нейрохірург, письменник): «Цими днями я перебуваю в Непалі, де читаю лекції та викладаю нейрохірургію. Я написав статтю в одну з провідних непальських газет, яку закінчив такими словами: “Коли непальці їдуть до Росії, щоб воювати проти України, вони роблять жахливу помилку. Шанси повернутися живими чи неушкодженими є мінімальними. Я молю вас, благаю: Не їдьте! З вами будуть поводитися, як з непотребом! Ви будете воювати на стороні зла! І ви просто занапастите свої життя!”».

 
16.02.2024 Після двох місяців проблем з оплатою за російську нафту сорту “Sokol” Індія відновила закупівлї. У лютому цю малосірчисту нафту прийняли як мінімум два нафтопереробних заводи Індії.
 
11.02.2024 За даними CNN, Росія завербувала для участі у війні проти України близько 15 тисяч громадян Непалу. Вигідний російський пакет для іноземних бійців включав щонайменше 2 тисячі доларів зарплати на місяць і прискорену процедуру отримання російського паспорта. Уряд Непалу заявляє, що близько 200 його громадян воюють на боці російської армії і що щонайменше 13 непальців загинули в зоні бойових дій. Але законодавці та правозахисники в Непалі кажуть, що ці офіційні оцінки значно занижують реальні цифри. Проаналізувавши профілі в TikTok 10 непальців, які приїхали до Росії, щоб вступити до армії, CNN за допомогою супутникових знімків визначила їхнє місцезнаходження в навчальному центрі “Авангард” — військовій академії за межами Москви. Один із непальців описав своїх товаришів по навчанню як курсантів з усього півдня світу. Серед його однокурсників були афганці, індійці, конголезці та єгиптяни. Непальські чоловіки, які хочуть вступити до російської армії, спочатку приїжджають до Росії за туристичною візою. Більшість людей, з якими спілкувалася CNN, сказали, що вони їдуть через Об'єднані Арабські Емірати або Індію.
 
11.02.2024 Скібіцький Андрій і Мироненко Руслан. Розмова про санскрит. Відео
 
8.02.2024 Iндійська нафтопереробна компанія Bharat Petroleum Corp відмовляється купувати російську сиру нафту сорту Sokol, оскільки банки-посередники відмовляються проводити платежі через санкції. Компанія збирається купувати венесуельську нафту та чекає пропозицій щодо знижки на близько $10.
 
2.02.2024 Аналітика Олени Борділовської (Центр зовнішньополітичних досліджень НІСД): Глобальний Південь у контексті нових викликів. PDF
 
1.02.2022 Наталя Павлік отримала нагороду Бгаґван Кунтхунатха, що присуджується щороку за найкращу книгу чи наукову статтю, присвячену джайнізму. facebook
 

30.01.2024, 16:00 Семінар дослідників східних філософій
Тема доповіді: «Місце “не метода анупая” серед чотирьох методів духовного звільнення на прикладі аналізу перекладу другої глави “Шрі Тантралоки” (“Сяйво тантри”) Абгінаваґупти».
Доповідач: Катерина Довбня, к. пед.. наук.
Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням.
ID: 896 0580 1681, код доступу: 085570

 
22.01.2023 Українці в Індії приєдналися до всесвітньої акції «Ланцюг єдності», що символізує спільне прагнення всіх українців жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. facebook
 
16.01.2024 20:00 Інститут сходознавства імені Агатангела Кримського й Міжнародна міждисципланарна сетифікатна програма з юдаїки запрошують вас послухати ексклюзивну лекцію Єврейство в Індії, яку читатиме професор Упсальського університету Гайнс Весслер. Доєднатися можна за покликанням.
 
Бардо… Детермінації. Філософія тибетської тантри.
Калантарова Олена. Online у Zoom з 15 лютого 2024 о 19:00, по четвергах. Кількість занять: 4 тематичних семінари й п’ята зустріч для обговорення і дискусій. Реєстрація за е-адресою: budlab.ukraine@gmail.com
Довідки за тел. +38 099 07 12 987 (можна Вайбером, Телеграмом, Вотс-ап).
 
13.01.2024 У новому номері “Стратегічної панорами” стаття Олени Борділовської “Особливості стратегічної культури Пакистану”. PDF
 
6.01.2024 В’єтнамський виробник електромобілів VinFast підписав угоду про відкриття своїх перших виробничих потужностей в Індії. Амбітна компанія прагне проникнути на третій за величиною ринок автомобілів у світі. VinFast і південноіндійський штат Таміл Наду домовилися про інвестиції в розмірі до двох мільярдів доларів США, з яких на перші п’ять років заплановано 500 мільйонів доларів. Очікується, що будівництво заводів з виробництва електромобілів і акумуляторних батарей розпочнеться цього року та створить від 3000 до 3500 робочих місць.
 

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук

Інші відео Відео