1
Український індолог
2

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

Журналом «Східний світ»

Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

Поділіться своїми новинами з нами! ▬►
 

27.12.2023 Через проблеми з оплатою призупинено постачання російської сирої нафти до Indian Oil Corp (IOC), що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та купувати більше нафти з Близького Сходу. Нафту «Сокіл» постачає в Індію такий підрозділ «Роснафти», як «Сахалін-1». Індійські державні нафтопереробники розраховуються за торгівлю нафтою з Росією в дирхамах Об’єднаних Арабських Еміратів після того, як уряд порадив їм не використовувати китайські юані. «Сахалін-1» не зміг відкрити рахунок у банку в ОАЕ для прийому платежів у дирхамах.

Після вторгнення Росії в Україну Індія стала найбільшим покупцем російської нафти, що доправляється морем.
 

Лекція Мрідули Гош: “Досвід деколонізації на прикладі індійського півострова”. 21.12.2023 YouTube

“З боку Росії відбувається спроба реколонізації України”.

 
13.12.2023 Олена Борділовська. “Росія і не-Захід. Проблема наступного (2024) року”. UKRLIFE з Людмилою Немирею. Відео
 
10.12.2023 Індійський фондовий ринок має шанси обігнати Гонконг і стати найбільшим у світі. Загальна ринкова капіталізація компаній, що котируються на національній фондовій біржі Індії, станом на кінець жовтня становила 3,7 трлн дол, порівняно з 3,9 трлн дол на фондовій біржі Гонконгу.
 

8.12.2023 Компанія “Apple” прагне виробляти чверть усіх телефонів “iPhone” в Індії. Планується випуск в Індії в найближчі 3 роки понад 50 млн пристороїв на рік.

 

5.12.2023 Інтерв’ю (польською мовою) зі співробітницею Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАНУ Юлією Філь, що працювала в Національному музеї в Познані, а тепер повертається до України.

 

5.12.2023 Після того, як виявилося, що шість непальців, які служили в російській армії, загинули, Непал заявив, що попросив Москву не вербувати його громадян на війну та негайно повернути всіх непальських солдатів назад до гімалайської країни. У заяві також стверджується, що тривають дипломатичні зусилля для звільнення громадянина Непалу, який служив у російській армії і був взятий у полон в Україні. Мілан Радж Туладгар, посол Непалу в Москві, заявив, що в російській армії служать 150-200 непальських найманців.

 
4.12.2023 У журналі “Sententiae” (№ 42(3), 2023) опубліковний матеріал Олени Калантарової:
Феноменалістичний атомізм як tertium quid компаративної філософії. Kuzminski, A. (2021). Pyrrhonian Buddhism: A Philosophical Reconstruction. London and New York: Routledge. Sententiae, 2023, № 42(3), с. 97–126. PDF https://doi.org/10.31649/sent42.03.097
 
29.11.2023 Посольство України в Індії провело майстер-класс з української кухні. В Indian School of Hospitality учні ознайомилися з приготуванням таких українських страв, як борщ (у 2022 році UNESCO визнало його нематеріальною культурною спадщиною) із пампушками, деруни з грибним соусом, налисники з сиром та родзинками. facebook
 

28.11.2023 За ініціативи відділу зарубіжної філософії Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАНУ за участі доцента кафедри історії філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науковців Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського НАНУ, Одеського національного університету імені Іллі Мечникова, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося засідання круглого столу:
Дослідження Упанішад: тексти, смисли, рецепції
до 90-річчя першого перекладу упанішади українською мовою, здійсненого Павлом Ріттером.

Плідну й цікаву дискусію викликали доповіді: «Філософія упанішад: проблема визначення» (Сергій Секундант), «Філософська антропологія ранніх упанішад» (Миколай Карпіцький), «Психологічне вчення ранніх упанішад» (Олександр Романенко), «Тлумачення сат в “Бригадараньяка упанішаді (1.3.28)”» (Ганна Гнатовська), «Жіночі образи в текстах Упанішад (перша ґендерна революція в індійській філософії)» (Олена Борділовська),« Хто вони, герої “Шветашватара упанішади”?» (Юрій Завгородній), «Акаша в упанішадах і буддійських текстах» (Анастасія Стрелкова), «Особливості стилістичного вираження ідей упанішад у перекладах деяких слов’янських мов» (Юлія Філь).
 
27.11.2023 Наталя Павлік розповіла на Європейському форумі політики діалогу в Роттердамі про війну в Україні та соціальну активність Сходознавчого гуртка Києво-Могилянської академії. facebook
 
26.11.2023 Відійшов у вічність Амаль Кумар Мукхопадг'яй, директор Президентського Коледжу (нині Університет) в Колкаті. Він, зокрема, написав 6.02.2022: “Putin has made Himalayan blunder by attacking Ukraine... History will remember him as Hitler of 21st century”. facebook
 
22.11.2023 У віртуальній зустрічі лідерів країн “Групи 20” за участтю В. Путіна, яку провів прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, не брали участі президент Китаю Сі Цзіньпін і американський лідер Джо Байден.
 
14.11.2023 Міністерство сільського господарства й добробуту фермерів Індії внесло Україну до переліку країн, які не обробляють зернові фумігантами з діючою речовиною метилбромід. Це дозволяє звільнити вітчизняних експортерів від сплати передбачених місцевим законодавством додаткових платежів (пені) та експортувати зернові вантажі за умови проведення знезараження препаратами на основі фосфіду алюмінію.
 
12.11.2023 В індійському інформаційному журналі “The Week” опублікована стаття Мрідули Гош про Параску Горицвіт: “How Paraska Plytka-Horytsvit became the synonym for overcoming all odds. Paraska Plytka-Horytsvit always had India in her heart”.
 
8.11.2023 У Нью-Делі вперше збираються штучно викликати дощ, щоб спробувати так очистити повітря в місті, котре є найбільш забрудненою столицею у світі й вже тиждень охоплене смогом. У місті вже закрили всі школи, припинили будівельні роботи й заявили про обмеження використання транспортних засобів. Залежно від юридичного дозволу та погодних умов влада спробує викликати дощ приблизно з 20 листопада.
 
6.11.2023 Український інститут шукає в команду програмного менеджера/-ку у країнах Індо-Тихоокеанського регіону.
Якщо ви цікавитися культурною дипломатією, вмієте ефективно комунікувати в команді й працювати на спільний результат, надсилайте резюме та короткі мотиваційні листи з назвою вакансії у темі листа на адресу vacancies@ui.org.ua
до 14 листопада 2023 року.
Умови роботи та обов’язки: ui.org.ua/vacancies facebook
 
31.10.2023, 16:00  Засідання CXLІІ Семінару  дослідників східних філософій
Тема доповіді: «Метафора відображення і концепт рефлексії в сучасних дослідженнях
кашмірського шиваїзму».
Доповідач: Іван Улітко, аспірант, Інститут філософії
імені Г.С. Сковороди НАНУ
Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням.
або https://us02web.zoom.us/join ID: 528 316 6054, пароль: TNHvU9
 
27.10.2023 У День української писемності та мови, американська поетеса, актриса і продюсерка індійського походження Калпна Сінг-Чітніс урочисто оголосила про заснування й вихід першого номеру щодворічного тримовного онлайнового видання “Uyava chronicles” — Часопис Уяви (ім'я Калпна перекладається з гінді як “уява”).
У виданні — переклади творів українських поетів англійською та гінді. Переклади з української Калпна здійснює самотужки, а головним консультантом видання є викладач мови гінді Кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу ННІФ Юрій Ботвінкін.
 

21.10.2023 Індійська організація космічних досліджень (ISRO) здійснила успішний запуск ракети з макетом пілотованого корабля. Запуск відбувся з першого стартового майданчика космодрому в Шрігарікоті. Метою випробування стала перевірка автоматичної системи аварійного переривання польоту та порятунку екіпажу на початковому відрізку траєкторії. Очікується, що наступного року Індія самостійно відправить трьох космонавтів на низьку навколоземну орбіту.

 
7.10.2023 13:00 У Музеї Максима Рильського відбувся літературний захід, присвячений творчості бенгальського та індійського письменника, першого неєвропейського нобелівського лавреата з літератури Рабіндраната Таґора. Про світ його творчості розповідала доктор філософії Мрідула Гош — індійський історик, політолог, правозахисниця, журналістка, перекладачка, яка багато років живе й працює в Києві, зокрема очолює Центр Таґора при Східноєвропейському інституті розвитку. facebook
 
UPD: Відео
30.09.2023 о 13:00 Budlab запрошує долучатись до прямого етеру для спілкування з Андрієм Скібіцьким — про переклади, мову, санскрит і буддійські тексти.
 
28.09.2023 Брюссель попередив про можливу заборону продажу певних товарів Туреччині, Індії та ще чотирьом країнам, від яких Іран та Росія отримують деталі для безпілотників та іншої зброї, що застосовується для атак на українські міста.
 

20.09.2023 На прохання індійської Ради сприяння експорту дорогоцінних каменів і ювелірних виробів російська компанія АЛРОСА оголосила про призупинення постачання необроблених алмазів. Це рішення прийнято на тлі занепокоєння щодо зменшення на міжнародних ринках попиту на діаманти.

15 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції внесло одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів “Шрі Рамкришна експортс” до переліку міжнародних спонсорів війни. Попри санкції, введені проти РФ, індійська компанія продовжує співпрацювати з агресором, закуповуючи алмази.

 
8.09.2023 Р. Сунак, перший прем'єр-міністр Британії індійського походження, їде до Нью-Делі, щоб взяти участь у щорічному саміті G20. Очікується, що Р. Сунак і прем'єр-міністр Індії Н. Моді проведуть двосторонні переговори, на яких Сунак також переконуватиме, що Індія повинна закликати Росію до відповідальності за вторгнення в Україну й використати свій вплив, щоб допомогти припинити війну.
 
8.09.2023 Стаття Мрідули Гош Саміт G20 в Індії: з Росією та без України. читати
 
31.08.2023 У “The Times of India” опублікована стаття Мрідули Гош “Not inviting Ukraine to G20 is a lost cause célèbre”.
 
30.08.2023 Індія попросила Сполучені Штати зняти арешт із 26 мільйонів доларів, заморожених через імовірні торговельні зв’язки принаймні двох індійських алмазних компаній із російською алмазною компанією “Алроса”.
 
25.08.2023 Індія є найбільшим експортером рису, і вона запровадила додаткові обмеження на його продаж за кордон. Ціни на рис в Азії різко зросли. Протекціоністські заходи Індії спрямовані на зниження місцевих цін на продовольство напередодні виборів.
 

23.08.2023 Індійський космічний корабель Чандраян-3 о 16:04 за київським часом здійснив м’яку посадку на Місяць. Індія також стала другою після Китаю країною, у якої на Місяці працює місяцехід. Індійський місяцехід Праг’ян призначений для аналізу хімічного складу поверхні Місяця та пошуку води протягом одного місячного дня, що еквівалентно 14 дням на Землі.

 
16.08.2023 Фірма “Apple” починає виробництво нового iPhone 15 в Індійському штаті Тамілнад. Напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном робить торгівлю менш передбачуваною, тому “Apple”, щоб знизити ризики, нарощує виробництво за межами Китаю. А Індія під керівництвом прем'єр-міністра Нарендри Моді прагне налагодити тіснішізв'язки зі США й перетворитися на виробничий центр.
 

14.08.2023 Відбулася зустріч Посла України в Республіці Індія Олександра Поліщука із Заступником Міністра закордонних справ Індії Санджеєм Вермою. Посол поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію в Україні та протидію російській військовій агресії. Сторони також обговорили напрямки розвитку двосторонніх відносин на коротко- та довгострокову перспективу. facebook

 
10.08.2023 Заступник фоторедактора індійського видання “The Week” Бгану-Пракаш Чандра розповідає про свою поїздку на фронт на сході України. У відео він веде глядачів до нульової лінії дорогами, усіяними мінами, селами-привидами, містами, пошкодженими бомбами та артилерійськими обстрілами. Бгану приїхав до України на два тижні в липні й відзняв багато матеріалів. Потім вийшов номер журналу, де більше 50-ти сторінок присвячені спецпроєкту “Україна”. Відео
 

5.08.2023 Україна та Саудівська Аравія запросили дипломатів близько 40 країн на переговори в порту Джидда на Червоному морі. Крім Сполучених Штатів і європейських країн серед учасників Китай, Індія, Бразилія, Південна Африка та деякі багаті на нафту країни Перської затоки. Це початок ширшої кампанії України з нарощування дипломатичних зусиль для ізоляції та послаблення Росії.

 

2.08.2023 Компанія Foxconn, яка збирає близько 70% iPhone, інвестує 600 мільйонів доларів у проєкти з виробництва чипів та компонентів для iPhone в індійському штаті Карнатака. Буде створено близько 1000 робочих місць. Також Foxconn також веде переговори з Гуджаратом про створення заводу з виробництва мікросхем. А індійський штат Таміл Наду також оголосив, що Foxconn інвестує 194 мільйони доларів США в нове підприємство з виробництва електронних компонентів, де буде створено 6000 робочих місць.

 
1.08.2023 Імпорт російської нафти в Індію падає другий місяць поспіль. Минулого місяця добові обсяги імпорту становили 2,09 млн барелів, тоді як у червні було 2,11 млн. За чотири тижні (до 30 липня) обсяг транспортованої морем російської нафти впав до найнижчого рівня з початку січня (коли набула чинності заборона Європейського Союзу на імпорт і ширше обмеження цін на російський експорт). Цього місяця імпорт російської нафти в Індію може впасти до 1,6 мільйона барелів на день. Однак очікується, що російський імпорт відновиться з жовтня, а його обсяги потенційно зростуть до 2,2 млн барелів на день. Це співпаде з сезонним зростанням попиту й стане рекордом. Росія пообіцяла скоротити в серпні експорт нафти на 500 тис барелів на добу, водночас Саудівська Аравія продовжила скорочення постачання, позаяк важковаговики ОПЕК+ намагаються підтримати ціни на нафту. Однак це може стати проблемою для індійських нафтопереробників, які остерігаються порушити цінову межу, встановлену для російської нафти.
 

27.07.2023 Вийшов друком
посібник із граматики санскриту

Павла Ріттера. Щодо придбання звертатись за електронною адресою Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАНУ: instkrymsk@gmail.com .

 
20.07.2023 Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Ісламабада, де його зустрів міністр закордонних справ Пакистану Білавал Бгутто. facebook
 
20.07.2023 У Посольстві України в Індії за ініціативи української громади відбулася зустріч консулів та другого секретаря Посольства з українками, які проживають в Індії. Було обговорено проведення спільно з Посольством Дня Незалежності. На зустрічі також порушувалося питання реєстрації української спільноти. facebook
.

16.07.2023 У журналі “The Week” опублікована стаття Мрідули Гош Ukraine-Russia: Zelensky's 10-point peace plan explained”.

 
15.07.2023 Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова повідомляє: “У Києві в Міністерстві закордонних справ України відбулися політичні консультації з індійським колегою Санджаєм Вермою. Обговорили розвиток двостороннього політико-дипломатичного діалогу, обмін візитами високого рівня, співпрацю в міжнародних організаціях, міжпарламентську взаємодію, протидію російській військовій агресії проти України. Запросила Індію приєднатися до Міжнародної Кримської Платформи, а також взяти участь у її третьому саміті, який відбудеться 23 серпня. Також провели змістовну дискусію з експертами та науковцями щодо глобальної безпекової архітектури, спільних зусиль з наближення миру в Україні, необхідності реформування РБ ООН. Перемога України є критично важливою для гарантування глобальної безпеки. Розраховуємо на більш активну позицію та підтримку Індією нашої Формули миру та участь у Глобальному Саміті миру. Це стало б важливим внеском Індії в завершення війни в Україні та слугувало б прикладом для країн Глобального Півдня. Відданість наших партнерів нормам статуту ООН та міжнародного права є першочерговою та незмінною”. facebook
 
15.07.2023 У “Lahak digital” опублікована (мовою гінді) п’єса Юрія Ботвінкіна “Антім ліла”, у який поряд з індійськими богами (Кришною, Ямою, Шякті) діють прадавні язичницькі боги України.
 

15.07.2023 Газета “Le Monde” повідомляє, що Індія з Францією активно працюють над новим планом завершення війни між Росією Україною. Зазначається, що новий план має значні відмінності від попередніх мирних ініціатив, висунутих Китаєм й африканськими країнами. Повідомляється про принципову угоду щодо продажу Францією Індії двадцяти шести багатоцільових винищувачів “Rafale Marine” й трьох підводних човнів типу “Scorpene”.

 

11.07.2023 Goldman Sachs: До 2075 року Індія стане другою за величиною економікою світу, поступившись лише Китаю. Зараз Індія є п’ятою, після Німеччини, Японії, Китаю та США. Крім росту населення рушійною силою є прогрес країни в інноваціях і технологіях, збільшення капіталовкладень і підвищення продуктивності праці.

 
10.07.2023 Згідно зі звітом, який оприлюднив Pew Research Center, глобальна довіра до Росії та Володимира Путіна перебуває на найнижчому рівні. Дослідження, проведене в 24 країнах, свідчить, що в середньому 82% респондентів заявляють про недовіру чи малу довіру до російського лідера. Довіра до Путіна впала до рекордно низького рівня в дев’яти країнах, включно з Німеччиною (з 14% у 2022 році до 8% у 2023 році).
Проте в Індії та Індонезії довіра до Путіна досягла рекордного рівня. Частка індійців, які висловлюють довіру російському президенту, зросла на 17 процентних пунктів із 2019 року. В Індонезії ця частка зросла на 7 пунктів: з 36% у 2019 році до 43% у 2023 році.
 
10.07.2023 Напередодні візиту в Київ індійського високопосадовця Санджая Верми в газеті “The Times of India” опублікована стаття Мрідули Гош Delhi’s Kyiv calculations”. facebook
 
5.06.2023 На конференції "Religion and Spirituality as Sites of Learning" в Турку (Фінляндія) Дмитро Марков  виступив із доповіддю: “Освіта та відродження непальського буддизму Магаяни: освіта старого буддійського священника та молодого буддійського вченого”. facebook
 

Інститут сходознавства 5 липня 2023 завершує прийом передзамовлень на видання Інституту:

  • Бгаґавадґіта. “Ґіта-артха-санґрага” Ямуни / Переклад із санскриту, граматичний розбір, переднє слово й коментарі.
  • Ріттер П. Г. Санскрит (граматика).

Стосовно оплати та отримання примірника звертатись на пошту Інституту сходознавства: instkrymsk@gmail.com.

 
27.06.2023 Індолог Олена Борділовська й народний депутат Юлія Клименко в подкасті Cвіт не sweet.
Чому Індія важлива для нас, а її нейтралітет не означає підтримки Росії.
 

27.06.2023, 16:00  Засідання CXL Семінару  дослідників східних філософій
«Дещо про йоґу і йоґинів у другій частині Бгаґавата-пурани: деякі попередні міркування».
Доповідач: Юрій Завгородній, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України
Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням.
Meeting ID: 896 9128 8298 Passcode: 273574

 
25.06.2023 У Європейській академії релігії Наталя Павлік презентувала своє дослідження духовних практик джайнізму і хасидизму.  На конференції  в Університеті Сент-Ендрюс (Шотландія) збирається понад 900 науковців з усієї Європи та інших континентів. facebook
 
18.06.2023 В інтерв’ю виданню “ The Wall Street Journal ” голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що, незважаючи на заклики деяких країн до мирних переговорів, Україні не потрібні посередники, оскільки президент РФ Володимир Путін не демонструє жодних ознак відмови від своєї мети – домінування над Україною. Натомість Єрмак хоче залучити такі країни, як Бразилія та Індія, до мирного плану Зеленського, який передбачає виведення російських військ з усієї території України. Єрмак розмовляв з високопоставленими урядовцями в Нью-Делі та Бразилії, щоб заохотити їх взяти участь у мирному саміті.
 
18.06.2023 Керівник індійської нафтогазової компанії Indian Oil Вінод Кумар: “Частка російського імпорту сирої нафти, що становила менше 2% у 21/22 році, збільшилася в 10 разів і становить близько 20% загального обсягу закупівель Індією сирої нафти. У випадку з Indian Oil стрибок російського імпорту ще значніший: з 0,1% в 21/22 році до 21,5% у 2022–2023 році. І я очікую, що за поточний рік, тобто 2023–2024, цифри будуть на рівні 30%”.
 
13.06.2023 В Екуменічному саду Риму пройшов міжконфесійний чайний семінар із буддійським ченцем із М’янми В. Мандаларом. Подія була організована Сходознавчим гуртком Києво-Могилянської академії. facebook
 
11.06.2023 У журналі «The Week» опублікована статття Мрідули Гош «Why Ukrainians will not accept any truce. Zelensky has few choices but to listen to his people».
 
5.06.2023. Росію підозрюють у викупі й поверненні військових товарів, проданих нею раніше М’янмі та Індії. Очевидно, Росія, покладаючись на допомогу країн, з якими вона має давні військові зв’язки, реімпортує компоненти для вдосконалення старої зброї, призначеної для використання в Україні.
 

29.05.2023 У Нью Делі добігла кінця масштабна фотовиставка «Історія. Руйнування. Надія», організована Австрійським культурним форумом (Austrian Embassy New Delhi) у галереї Instituto Cervantes Nueva Delhi в межах першого Фестивалю української культури «Future Perfect. Culture. Ukraine. Europe». Унікальні чорно-білі фотографії з архівів австрійського уряду експонуються вперше. Супровідна програма, яка включає в себе літературні читання, інтерактивні сесії зі студентами та науковцями підсилює подію та пропонує індійській і міжнародній аудиторії дізнатися про Україну під час Першої cвітової sійни. До підготовки виставки залучалися представники індійської молоді, які доповнили її чудовими інсталяціями. facebook

 
25.05.2023 У межах першого Фестивалю  української культури в Індії «Future Perfect: Culture. Ukraine. Europe» в India International Centre відбувся захід «This Is Who We Are».
Українська авторка Гаська Шиян взяла участь у розмові з індійським поетом, журналістом та перекладачем Нідгішем Тьягі, який представив присутнім свою збірку перекладів мовою гінді творів сучасних українських авторів: Сергія Жадана, Лесика Панасюка, Мар’яни Савки, Катерини Калитко, Галини Крук, Ії Ківи, Ірини Шувалової, Люби Якимчук, Остапа Сливинського та інших. Антологія щойно вийшла з друку. Аудиторія також мала чудову нагоду послухати уривки з віршів Гаськи Шиян українською та переклади мовою гінді та англійською у читанні Нідгіша Тьягі. facebook
 

23.05.2023 Погрожуючи скасувати оборонні та енергетичні домовленості, Росія тисне на Індію, вимагаючи допомоги в уникненні глобальної фінансової ізоляції.

 
22.05.2023 У Нью Делі відбувся перший Фестиваль української культури «Future Perfect Culture. Ukraine. Europe», який об’єднав митців навколо спільних проектів і продемонстрував індійській аудиторії та міжнародній спільноті яскравість, самобутність і багатогранність української творчості. facebook
 
20.05.2023 Президент Володимир Зеленський у Японії провів зустріч із прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Говорили про гуманітарне розмінування та мобільні шпиталі. Докладно обговорили українську формулу миру. Президент запросив Індію приєднатися до її реалізації.
 
19.05.2023 Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді та президент України Володимир Зеленський мають зустрітися в Хіросімі (Японія) на полях саміту G7. Ця зустріч знаменує собою першу особисту зустріч двох лідерів від початку повномасштабної воєнної агресії Росії проти України.
 
19.05.2023 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло індійську компанію «CK Birla Group» до переліку міжнародних спонсорів війни. Причиною стало те, що «CK Birla Group» та її дочірня компанія «National Engineering Industries Limited» надають російському ВПК критично важливі підшипники для військової техніки.
 
14.05.2023 У журналі «The Week» опублікована статття Мрідули Гош “How Ukraine's contributions to science and technology were ignored. Ukrainians always held the sky up for the Soviet Union and the world”.
 

9.05.2023 Звіт комітету на чолі з колишнім міністром нафти Індії Таруном Капуром рекомендує до 2027 року заборонити в Індії дизельні автомобілі в мегаполісах і сильно забруднених містах. Комісія також запропонувала до 2035 року поступово відмовитися від мотоциклів, скутерів і триколісних транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння.
Відмова від бензину та дизельного палива в транспортному секторі Індії знизить світовий попит на нафту. За даними уряду, на дизельне паливо та бензин припадає трохи більше половини загального споживання нафти в Індії.

 

5–8.05.2023 В Індії відбувся перший фестиваль української культури Future Perfect. Запропоновано погляд на світ через українську музику, літературу, кіно, фотографію та мистецтво. Жителі та гості Нью-Делі почули творчі голоси з України та дізналися про їхній внесок у формування культурного ландшафту Європи та світу.
«Для нас важливо, щоб голос України лунав в усьому світі. У Південній Азії, насамперед в Індії, є надзвичайно багато можливостей для розвитку української культурної дипломатії».

 
4.05.2023 У часопису «Український тиждень» опублікована стаття Мрідули Гош «Сила Матері Калі». ua en
 

4.05.2022 Індія і Росія призупинили переговори про двосторонню торгівлю в рупіях, що допомогло б знизити витрати на конвертацію валюти. Але росіяни вважають, що в підсумку вони мали б річний профіцит рупій у розмірі понад 40 мільярдів доларів, і через це накопичення рупій є для них «небажаним».

Рупія не є цілком конвертованою валютою. До того ж частка Індії у світовому експорті товарів становить лише близько 2%.

 
4.05.2023 У Посольстві Республіки Індія відбулася презентація книги Олени Бабій «Шах Рукх Кхан: фільм не закінчено...» Про індійське кіно та його багатоманітність і найцікавіші етапи творчого шляху всесвітньо відомого актора, продюсера, мецената й громадського діяча Шагруха Хана (शाहरुख़ ख़ान). facebook
 

1.05.2023 Генасамблея 122 голосами «за» та 5 голосами «проти» ухвалила резолюцію про співпрацю ООН та Ради Європи. Проти неї проголосували Росія, Білорусь, Нікарагуа, Сирія та КНДР. З боку Росії були також спроби прибрати формулювання «країна-агресор», але воно провалилося. Ба більше, країни, які вважалися дружніми Росії, такі, як Китай, Угорщина, Казахстан, Індія, Бразилія та Туреччина, підтримали резолюцію. У цьому документі є заклик до відшкодування Росією збитків від своєї агресії та притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні міжнародного права.

 

25.04.2023 17:30 Семінар дослідників східних філософій. Засідання CXXXІX. Тема доповіді:
Медитація в контексті діалогу буддизму і науки
Доповідач: Ігор Колесник, к. філос. н., доцент, докторант Львівського національного університету імені Івана Франка

Приєднатися до конференції Zoom можна за покликанням.
Meeting ID: 842 9477 1973 Passcode: 326204

 
21.04.2023 Постачання Індії російської зброї призупинилося, оскільки країни намагаються знайти платіжний механізм, який не порушуватиме санкцій США. Індійські платежі за озброєння на суму понад 2 мільярди доларів відстають приблизно на рік, тому Росія не надала Індії 2 батареї систем ППО С-400. Індія не може платити в доларах США через побоювання щодо вторинних санкцій, тоді як Росія не бажає приймати рупії через нестабільність обмінного курсу. Уряд Індії запропонував Москві використовувати рупії від продажу зброї для інвестування в індійський борг і ринки капіталу, щоб уникнути накопичення рупій, але російська влада не вважає це привабливим.
 
20.04.2023 Зареєстровану в Індії компанію «Gatik Ship Management», що стала найбільшим перевізником нафти з Росії, позбавили міжнародної страховки внаслідок порушення механізму «стелі цін». Компанія зібрала флот із 48 танкерів, майже всі з яких заходили до російських портів і вивозили нафту чи нафтопродукти. Без страховки яка, зокрема, покриває ризики в разі розлиття нафти, танкерам компанії може бути закритий доступ до портів і проток — наприклад, прохід через турецькі Босфор і Дарданелли.
 
18.04.2023 У квітні Індія та Китай придбали переважну більшість російської нафти за цінами, вищими за встановлену Заходом цінову межу в 60 доларів за барель. Російська нафта марки Urals, якою були заповнені танкери в першій половині квітня, прямують переважно до портів Індії та Китаю. Поточного місяця на Індію припало понад 70% постачання морем цього сорту нафти, а на Китай – близько 20%.
 
17.04.2023 Російський Газпромбанк поглиблює свої зв’язки з банками Індії, щоб прискорити торгівлю між двома країнами в національних валютах. Обсяг торгівлі між Індією та Росією різко збільшився після того, як Захід запровадив санкції проти Росії за її вторгнення в Україну.
 
13.04.2023 «Ми оновили порядок денний співпраці у сфері громадської та культурної дипломатії. Домовились про створення “Української книжкової полиці” в Національній бібліотеці Індії та аудіогідів українською мовою в провідних індійських музеях. Також хочемо поставити пам'ятник видатному українському філософу й просвітителю Григорію Сковороді з нагоди 300-річчя від дня його народження» (Еміне Джапарова). facebook
 
12.04.2023 Перший заступник міністра закордонних справ України
Еміне Джапарова в Індії:
«Україна не може  повчати інші країни, що їм робити чи не робити. Кожна країна приймає власні рішення. Але треба враховувати: ця дружба [з Росією] заради дешевих цін має вищу ціну — ціну шантажу. Це ми бачили в Європі з дешевими російськими енергоносіями… Що стосується військової техніки, то 60% індійських військових платформ радянського та російського виробництва. Але війна в Україні показала, наскільки таке озброєння не ефективне в реальних бойових діях. Бути з Росією — це ніби бути в минулій епосі… Прем'єр-міністра [Нарендру] Моді вітатимуть в Україні, і було б добре, якби він брав приклад з інших великих світових лідерів, які вже відвідали нашу країну… Сьогодні Україна — інша країна. В Індії тепер спостерігається яскрава динаміка національної ідентичності, робиться серйозна спроба подолати постколоніальний спосіб мислення. Те саме відбувається в Україні, ми позбавляємося нашого постколоніального мислення та повертаємо свою історію, мову, релігію та культуру. Тому після війни між нашими країнами можуть бути дуже продукті взаємовідносини».
 
8.04.2023 У понеділок (10.04.2023) перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова відвідає столицю Делі. Україна звернулася до Індії з проханням надати більше гуманітарної допомоги, включно з фармацевтичними препаратами, медичним та енергетичним обладнанням. Також заступниця міністра запросить прем'єр-міністра Моді до Києва та закликатиме Індію долучитись до “Формули миру з 10 пунктів” Володимира Зеленського.
 

7.04.2023 Індійські інженери завершили роботу з проектування винищувача п'ятого покоління з технологією "стелс" і готові до створення прототипу. Проєкт передбачає створення п'яти прототипів винищувача, льотні випробування та сертифікацію. Планується, що перший прототип буде побудований за чотири роки після затвердження проекту, а серійне виробництво винищувача запустять за шість років.

 
3.04.2023 Найбільший російський виробник нафти «Роснєфть» і провідний нафтопереробний завод Індії «Indian Oil Corp» домовилися орієнтуватися в ціні на нафту на Дубай. Рішення двох контрольованих державою компаній відмовитися від еталонної марки Brent, у якій домінує Європа, є частиною зміщення продажів російської нафти в бік Азії після того, як Європа стала уникала російської нафти внаслідок вторгнення Росії в Україну. Раніше індійські нафтопереробники рідко купували російську нафту через вищі витрати на фрахт, але останніми місяцями, коли ціни на нафту Urals впали до історичного мінімуму, Росія стала головним постачальником нафти в Індію, відтіснивши Ірак. У березні Індія була найбільшим покупцем еталонної російської нафти сорту Urals: понад 50% усього морського експорту. Друге місце посідає Китай.
 

23.03.2023 Військово-повітряні сили Індії у своїй заяві для парламентського комітету повідомляють, що через війну в Україні Росія не може надавати військовим Індії життєво важливі товари згідно зі своїми зобов'язаннями. Впродовж десятиліть Росія, а до неї Радянський Союз, були для Індії головним джерелом зброї та оборонного обладнання. За останніми даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, на Росію припало 8,5 мільярда доларів із 18,3 мільярда, витрачених Індією на імпорт зброї з 2017 року. Протягом останніх двох десятиліть керівництво Індії намагалося зменшити залежність від Москви, звертаючи свій погляд на Захід.

 
17.03.2023 Індія обмежила перебування росіян у країні до 180 днів на рік: «Період безперервного перебування на території Індії для громадян Росії за електронними туристичними візами не повинен перевищувати 90 днів, а сумарна тривалість перебування протягом одного календарного року не повинна перевищувати 180 днів». Зміни поширюються також на вже видані електронні візи.
 
15.03.2023 Суб'єктність України вже зараз проявляється у тому, що на рівні уряду й на рівні неурядових організацій з'являється дедалі більше ініціатив з роботи з країнами Глобального Півдня. Українська делегація в межах робочого візиту провела низку важливих зустрічей на урядовому та парламентському рівнях, а також поспілкувалася з неурядовим та академічним секторами в Індії, Малайзії та Індонезії.
 

15.03.2023 Індійські компанії використовують глобальну платіжну систему SWIFT для розрахунків у доларах з Росією. Після вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року Захід заблокував доступ до SWIFT для кількох російських банків, включно зі Сбербанком і ВТБ, щоб ускладнити російським компаніям ведення бізнесу. З квітня 2022 року по лютий 2023 року Імпорт індії з Росії зріс майже в п’ять разів (41,56 мільярда доларів порівняно з 8,54 мільярда доларів за той самий період минулого року). За більшу частину російської нафти, купленої через дубайських трейдерів, індійські нафтопереробники платили дирхамами Об’єднаних Арабських Еміратів.

 
12.03.2023 Індія детально обговорила зі США та іншими країнами G7 цінову політику щодо нафти. Хоча індійські офіційні особи офіційно не заявляли, що підтримають санкції та обмеження цін на російську нафту, запроваджені країнами G7 щодо Росії, урядові органи попросили банки та трейдерів дотримуватися правил.
 

11.03.2023 Попри важку й довгу війну співробітники посольства Республіки Індія в Україні, представники Індійської діаспори в Україні, індійські бізнесмени, Всеукраїнська асоціація індологів, Федерація індійських танців в Україні, студенти, учні, індійські гості відзначили індійське свято Holi. facebook

 
4.03.2023 Мрідула Гош на каналі «Прямий»: «Саміт G20, відповідь Індії на геноцидну війну Росії проти України, чому я називаю цю боротьбу українською Сатьяґрагою». Відео
 
3.03.2023 Заява Сергія Лаврова про природу російського вторгнення в Україну спричинила сміх на конференції в Індії. Виступаючи в Делі, міністр закордонних справ Росії заявив, що Росія прагне завершити війну. На думку Лаврова, це не РФ розпочала війну, а навпаки — проти Росії ведуть воєнні дії за допомогою українців.
 

28.02.2023 Координатор Центру глобальної взаємодії Держдепу США Джеймс Рубін заявив, що Китай витрачає мільярди доларів на поширення у світі отруйної дезінформації, включно з повідомленнями, що повністю співзвучні російськім наративам про війну проти України. Рубін висловив розчарування тим, що «деякі країни Глобального Півдня не можуть навіть визнати, що це вторгнення, не кажучи вже про те, на чиєму вони боці».

 
26.02.2023 Freeдом (російськомовний канал державного іномовлення України)
Ще в лютому 2022 року Індія не замовила жодного танкера з російською нафтою. Через рік після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну й введення західних санкцій РФ стала найбільшим постачальником сирої нафти в Індію обсягом приблизно 1,8 млн барелів на день. Купівлю російської нафти Індія пояснює необхідністю боротися з інфляцією. З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну Індія декларує нейтралітет і відмовляється приєднуватися до західних санкцій. Країна утрималася і під час кількох голосувань у Генеральній асамблеї ООН. У березні минулого року за резолюцію, що засуджує агресію Росії проти України, а в жовтні — за документ, що засуджує анексію та окупацію Москвою українських територій. Індія продовжуватиме співпрацювати і з Росією, і з країнами Заходу, виходячи лише з економічної вигоди для своєї країни. Водночас Індія хоче виступити представником інтересів Глобального Півдня і бути посередником у разі, якщо Росія та Україна сядуть за стіл переговорів. І як голова G20 (“Великої двадцятки”) цього року, вона пропонує своєрідний формат для переговорів.
Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого повідомив, що він і його команда працюють над тим, щоб розроблена Україною формула миру була підтримана країнами Глобального Півдня.
 
24.02.2023 Колонка в номері індійського журналу “The Week”:
Мрідула Гош / Mridula Ghosh. The Ukrainian Satyagraha.
I see a new Ukraine being born, says Indian academic living in Kyiv.
 

23.02.2023 Вашингтон пост:              Ліз Слай
Росія використовує розчарування в Сполучених Штатах, щоб завоювати симпатії на Глобальному Півдні

Минулого тижня Індія оголосила, що її торгівля з Росією після вторгнення в Україну зросла на 400 відсотків. Лише за останні шість тижнів міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова вітали дев’ять країн Африки та Близького Сходу… Розмови з людьми в Південній Африці, Кенії та Індії свідчать про глибоко амбівалентне бачення конфлікту, обумовлене не стільки питанням про те, чи була неправа Росія, коли вторглася, скільки поточними та історичними образами на Захід — через колоніалізм, зарозумілість та неспроможність Заходу виділити якомога більше ресурсів задля припинення конфліктів і порушення прав людини в інших частинах світу. Канвал Сібал, колишній міністр закордонних справ Індії: «Відмовляючись ризикувати своїми відносинами з Росією, Індія обстоює власні інтереси, включно із залежністю від Росії в сенсі озброєння і можливості стримувати інфляцію, купуючи російську нафту за зниженими цінами. На кордоні Індії з Китаєм, її геополітичним суперником, зосереджені десятки тисяч китайських військових, тому Індія не може дозволити собі цуратися Росії або ризикувати припиненням постачання зброї. Сполученим Штатам потрібна Індія, щоб урівноважити Китай, і після початкових спроб тиснути на Нью-Делі, щоб він відповідав їхній політиці, Сполучені Штати тепер вирішили не накладати санкції на Індію за ракетну угоду, укладену з Росією минулого року, і натомість прагнуть розширити зв’язки, включно з власними оборонними угодами.

 
22.02.2023 Президент Володимир Зеленський 22 лютого поговорив із лідерами Пакистану, Уганди, Естонії та Великої Британії. У розмові з президентом Пакистану Аріфом Алві йшлося про безумовну важливість збереження повної сили й поваги до Статуту ООН, до незалежності націй та цілісності держав. 
 

22.02.2023 Індія не хоче, щоб під час головування Нью-Делі в G20 обговорювалися додаткові санкції проти Росії за її вторгнення в Україну. Про це заявили високопоставлені індійські посадовці під час дебатів щодо того, як називати війну Росії проти України. Індія намагалася вживати слово «криза», але дискусії завершилися без ухвалення рішення.
Міністр закордонних справ Індії раніше заявив, що війна непропорційно вдарила по бідних країнах, підвищивши ціни на паливо й продукти харчування. Такі сусіди Індії, як Шрі-Ланка, Пакистан і Бангладеш, протягом останніх місяців зверталися за кредитами до Міжнародного валютного фонду, щоб подолати економічні труднощі, спричинені пандемією та війною.

 

29.01.2023 Опублікована стаття доктора політичних наук О. А. Борділовської
«75 років без Ганді. Чи актуальні сьогодні ненасильницькі методи спротиву?» // ZN.UA, 2023. HTML

 
16.01.2023 Минулого місяця Індія закупила рекордну кількість російської нафти. Країна імпортувала її в 33 рази більше, ніж у 2021 році. Росія стала для Індії найбільшим джерелом нафти, обігнавши Ірак і Саудівську Аравію. Росія, імовірно, пропонувала індійським нафтопереробникам свою нафту з привабливою знижкою, і вони посунули Китай — найбільшого імпортера російської нафти.
 

У межах Року індологічних студій в Україні, оголошеного з нагоди 150-річчя від дня народження П. Г. Ріттера, вийшов індологічний номер журналу «Східний світ». Подробиці

 
11.01.2023 Композиція «Nāṭu Nāṭu»(నాటు నాటు) індійської історичної драми «RRR» режисера С. С. Раджамулі принесла своєму композитору М. М. Кiрвані статуетку Золотого глобуса. Композиція звучить у сцені весілля, яку знімали в Києві, перед Маріїнським палацом.
 

10.01.2023 Експорт продукції фірми «Епл» з Індії подвоївся і перевищив 2,5 мільярда доларів США. Хоча на Індію припадає лише незначна частина виробництва «айфонів», зростання експорту розглядають як добрий крок у напрямку реалізації плану прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді зробити країну альтернативою Китаю як світовому виробничому майданчику.

 

9.01.2023 Цього місяця Пакистан надішле Україні 159 контейнерів боєприпасів через порт у Польщі. Судно «Везувій» доправить, зокрема, 155-мм снаряди. Натомість Пакистан може отримати українську допомогу в модернізації вертольотів Мі-17.

Україна й Пакистан мають тісні військово-промислові зв’язки. Пакистан закупив понад 320 українських танків Т-80У, з 1991 по 2020 рік Україна уклала з Пакистаном збройових контрактів на суму майже 1,6 мільярда доларів.

 
30.12.2022 Індійська компанія «Ґаруда-аероспейс» створила безпілотний розвідувальний літальний апарат. Безпілотник був розроблений у співпраці з оборонною компанією США «Локхід-Мартін», котра розробила програмне забезпечення для дрона. Він буде використовуватися для моніторингу кордонів із Пакистаном і Китаєм. Дрон має дальність польоту 160 км, максимальний час польоту 5 годин, крейсерську швидкість 108 км/год і максимальну масу корисного навантаження 5 кг.
 
25.12.2022 В індійському місті Раяґада (Одіша) депутат-єдинорос із Володимирської області РФ П. Антонов загинув через падіння з вікна готелю Sai International. Раніше Антонов входив до рейтингу Forbes найбагатших росіян. 22 грудня другу Антова, 61-річному підприємцю В. Биданову, нібито стало зле в номері через надмірну кількість алкоголю і він помер у лікарні.
 

14.12.2022 Індія цього місяця купувала російську сиру нафту Urals за ціною, значно нижчою за встановлені Заходом як обмеження 60 доларів за барель. У листопаді частка російської нафти, привезеної морем в Індію, досягла рекордних 53,2% від загального постачання через морські порти.

 

У часопису Sententiae (41:3, 2022, с. 132–154) вийшов новий огляд західної монографії з буддійських студій:
Олена Калантарова. Медитації про філософію свідомості в тибетському буддизмі. Огляд монографії «Duckworth, D. S. (2019). Tibetan Buddhist Philosophy of Mind and Nature. Oxford: Oxford University Press». PDF

 

10.12.2022 У Делі відбудеться фестиваль поезії
Delhi Poetry Festival,
на якому будуть представлені переклади мовою гінді сучасних українських авторів: Галини Крук, Сергія Жадана, Лесика Панасюка, Мар’яни Савки, Катерини Калитко, Ірини Шувалової, Ії Ківи.
Свої переклади читатиме індійський поет Нідгіш Тьяґі. facebook

 

9.12.2022 Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився від щорічної зустрічі з Володимиром Путіним через погрози російського президента застосувати ядерну зброю. З 2000 року така зустріч була скасована лише один раз — у 2020 році, через пандемію COVID-19.

 

5.12.2022 За словами державного міністра нафти Пакистану, Росія продаватиме Пакистану за зниженими цінами сиру нафту, бензин і дизельне паливо. Також Москва й Ісламабад тривалий час без особливого успіху працюють над проєктом газопроводу.

 
1 грудня 2022 року Республіка Індія починає головувати в G20 — впливовому клубі найбільших економік світу. 
 
30.11.2022 У Міжнародному музеї іграшок Шянкара (Нью-Делі) з'явилися нові експонати з України. У вересні та жовтні цього року Посольство України в Республіці Індія подарувало Музею дві традиційні українські ляльки-мотанки та одну сучасну ляльку, спеціально створену для Музею українською дизайнеркою Світланою Кріпак. Інформацію про ляльку-мотанку також розміщено в дитячому журналі «Children’s World». facebook
 
26.11.2022 На території Посольства Ватикану в Індії в каплиці Апостольської нунції за участі дипломатичного корпусу та української громади відбулася меса — вшанування 90-ї річниці пам'яті тих, хто в Україні не пережив страшні голодомори. Потім у посольстві України переглянули фільм польського режисера Агнешки Голланд «Містер Джонс» (2019) про відвертий геноцид і диктатуру тих часів. facebook
 
26.11.2022 На північному кордоні України затримали групу нелегальних мігрантів, громадян Пакистану та Бангладеш. Затримані чоловіки повідомили, що територією Білорусі їх до кордону з Україною на автомобілі довезли особи у військовій формі; вони припускають, що це були представники прикордонної служби РБ. Далі їм показали, у якому напрямку мігранти мають прямувати. Крім цього, перебуваючи в Білорусі, вони контактували з представниками правоохоронних органів, які організовували їх незаконний маршрут і наказали їм зателефонувати після незаконного перетину державного кордону та повідомити про своє місцеперебування».
 
26.11.2022 15:00 Київ, Тарасівська 19б.
Лекція: «Смерть та вмирання в буддійській культурній традиції».
Летор: Нагпа Лама Лодрьо Тхайе (Денис Мірошник).
Подробиці facebook
 
Щочетверга з 24 листопада по 22 грудня о 18:00 за київським часом онлайн у середовищі Zoom Буддійські студії (Buddhist Studies). Вступ до тибетської буддійської філософії. Курс складається з 5 онлайн-зустрічей (1 раз на тиждень): 4 семінарів по 2 години, після яких буде запропонована тема для написання есею та назначена дата для проведення дебатів. Подробиці facebook
 
11.11.2022 Відбувся міжнародний онлайн-колоквіум з індійсько-тибетсько-гімалайських досліджень. Модератори: Олена Калантарова, Андрій Скібіцький. Подробиці: facebook
 
10.11.2022 Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся в Пномпені з Генеральним секретарем АСЕАН (Асоціації держав Південно-Східної Азії) Дато Лімом Джок Гоєм. «Україну та АСЕАН пов’язують традиційні зв’язки дружби та взаємної поваги. Приєднання нашої держави до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії створить нові політичні, економічні та культурні можливості для наших держав, бізнесу та громадян», — зазначив Міністр. Глава МЗС підкреслив, що активізація взаємодії з регіоном АСЕАН, який є потужним політичним та економічним об'єднанням десяти країн Південно-Східної Азії, є частиною розробленої МЗС Азійської стратегії. Дмитро Кулеба окремо закликав АСЕАН вимагати від росії продовження Чорноморської зернової ініціативи, яка відіграє ключову роль в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.
 
10.11.2022 Виявилося, що в Індії надлишок скрапленого природного газу — споживачі не хочуть купляти його за високу ціну й шукають альтернативи. Резервуари для зберігання газу заповнені майже повністю, і нові надходження, що були заплановані, можливо, доведеться відкласти.
 
6.11.2022 Індія різко скоротила свою квоту на експорт цукру на 2022-2023 рр., що потенційно може погіршити перспективи світового ринку.
 

2.11.2022 За даними трекера енергетичних вантажів Vortexa, Росія стала головним постачальником нафти в Індію, обійшовши Саудівську Аравію та Ірак. У жовтні Росія постачала в Індію 946 000 барелів сирої нафти на день, що є найвищим показником. Це 22% від загального імпорту сирої нафти в Індію. Вперше Індія імпортувала більше морської російської нафти, ніж Європейський Союз – обсяги були на 34% вищими, ніж ЄС. Також у жовтні Індія імпортувала близько 106 000 барелів на день мазуту з Росії, що є новим рекордом.
Стрімке зростання частки Росії на індійському ринку було спровоковано великими знижками, що відбулися після лютневого вторгнення в Україну.

 

31.10.2022 Онлайн круглий стіл «Буддизм... за 90 хвилин».
Проводять спільно: BudLab & МАР & ТДСФ
Питання на порядку денному: буддизм — релігія, наука (sciences) чи мистецтво (arts)?
Ініциатори-диспутанти:

  • Олег Кисельов. «Винайдення буддизму як релігії»
  • Анастасія Стрелкова. «Буддизм чи буддизми?»
  • Олена Калантарова. «Дискурсивний релятивізм у буддійських студіях».
  • Денис Мірошник. «Буддизм крізь призму порівняльного релігієзнавства»

Посилання на ZOOM-конференцію буде викладено в день Круглого Столу
(31 жовтня) в допис на сторінці заходу.
facebook

 
26.10.2022 Міністр оборони Індії Раджнатх Сінг у телефонній розмові з російським міністром оборони зазначив, що «жодна сторона не повинна вдаватися до ядерного варіанту, оскільки перспектива використання ядерної або радіологічної зброї суперечить основним принципам гуманності».
 

24.10.2014 Вперше прем’єр-міністром Великої Британії став політик індійського походження — Ріші Сунак, який також є практикуючим індуїстом.
Ріші Сунаку можна закидати недостатню увагу до російсько-української війни, адже він ніколи не займався цим питанням у своїй політичній кар’єрі. Навесні Сунака активно розпитували, чи отримує його сім’я «кривавий дохід» на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну, але компанія Infosys, якою володіє сім’я Акшати Мурті, дружини Сунака, на початку квітня оголосила про закриття російського офісу.
Немає підстав казати, що прем’єрство Ріші Сунака негативно позначиться на підтримці Британією України. Попри політичні розбіжності, Сунак неодноразово підкреслював заслуги Б. Джонсона в цій царині. Ще в липні він запевняв, що в разі призначення главою уряду «подвоїть зусилля і посилить політику тотальної підтримки для України», а свій перший закордонний візит здійснить до Києва для зустрічі з Володимиром Зеленським.

 

20.10.2022 У межах Року індологічних студій в Україні, оголошеного з нагоди 150-річчя від дня народження П. Г. Ріттера, Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАНУ України видана праця:
Бгаґавадґіта. “Ґіта-артха-санґрага” Ямуни. Переклад із санскриту, граматичний розбір, переднє слово й коментарі. — 640 с.

Охочі придбати примірник можуть звертатися за детальнішою інформацією до приймальні інституту (к. 205, т. 278-76-52) або на інститутську пошту: instkrymsk@gmail.com

 

19.10.2022 Міністр нафти Індії Гардіп Сінг Пурі (हरदीप सिंह पुरी) заявив, що Індія розгляне пропозицію західних країн запровадити обмеження ціни на закупівлю російської нафти.

Група семи найбагатших економік (G7) намагається запровадити механізм обмеження цін на експорт російської нафти до 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Європейського Союзу, які забороняють морський імпорт російської нафти.

Індія стала другим найбільшим покупцем нафти в Росії після Китаю, оскільки західні компанії уникали закупівель у Москви після її повномасшатбного вторгнення в Україну наприкінці лютого. Москва заявила, що не постачатиме нафту в жодну країну, яка погодиться на обмеження ціни.

 

18.10.2022 Лауреатом Букерівської премії 2022 року став

Шехан Карунатілака (செகான் கருணாதிலக்க) зі Шрі-Ланки. Він отримав нагороду за роман «Сім місяців Маалі Алмейди».

Голова журі премії Ніл МакГрегор назвав роман Карунатілака «метафізичним трилером», бо сюжет книги описує історію між реальністю та потойбіччям.

 

14.10.2022
У щоденній бенґальській газеті «Ей Самаі» до Дня захисниць та захисників Вітчизни опублікована написана головою правління Східноєвропейського інституту розвитку Мрідулою Гош стаття про те, що незламність, прагнення до Світла, Істини й Добра веде до Перемоги. facebook

 А modified English version of the same

 

14.10.2022 Центробанк Шрі-Ланки оголосив, що внаслідок американських санкцій російська платіжна система «Мір» на території країни не працюватиме. Пресслужба банку

 

5.10.2022 Олена Борділовська з Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень зазначає, що після успішних контрнаступальних дій ЗСУ акценти в індійських заявах і коментарях аналітиків щодо «української кризи» дещо змінилися. Все менше йдеться про «законне право Росії дбати про свої безпекові інтереси» на тлі «провокативної поведінки НАТО й США» в Східній Європі та в Україні зокрема. Подкаст

 

Вийшов третій номер журналу «Східний світ» за 2022 рік. Він містить, зокрема, матеріал:

Тілак Б. Ґ. Вступ до “Бгаґавадґіта-рагасьї” / Переклад з англійської, вступна стаття та примітки Д. В. Бурби.

 
28.09.2022 Захід намагається об’єднати більше країн заради подання президенту РФ чіткого сигналу про те, що на застосування ядерної зброї буде дуже жорстка економічна й дипломатична відповідь навіть від тих країн, які Росія вважає дружніми. В адміністрації Байдена та експертних колах вважають, що особливо важливо задіяти Індію та Китай. Посадовці США сподіваються, що вагомим аргументом для Путіна буде позиція президента Китаю Сі Цзіньпіна та прем’єра Індії Нарендри Моді
 

UPD: Відео Відео

27.09.2022 Буддологічна лабораторія в Україні
при підтримці
Сходознавчого семінару Сектору історії зарубіжної філософії ІФ НАН України
запрошують на онлайн захід (ZOOM):
ПЕРСПЕКТИВИ БУДДІЙСЬКИХ СТУДІЙ В УКРАЇНІ
Програма заходу:
І. Буддійська термінологія українською: академічний підхід
Доповідач — Олена Калантарова
І.І. Практика
Конкретний приклад перекладу: кейс із тибетськими буддійськими термінами «ранґтонґ» і «жентонґ», на базі українського огляду книги Westerhoff, J. (2018). The Golden Age of Indian Buddhist Philosophy
- Коментар — Андрій Скібіцький
- Коментар — Микита Самсоненко
І.ІІ. ТЕОРІЯ
1) Актуальність. Переклади, інтерпретації, перекази, пояснення.
2) Дискурсивний релятивізм, що створює проблеми в міждисциплінарних та крос-культурних дослідженнях оригінальних текстів, що вимагає обґрунтування перекладу.
3) Стратегії перекладу/інтерпретації, що формують простір та час дискурсу. Терміни як реперні точки просторово-часового континууму дискурсу в цілому.
4) Буддологічний дискурс та традиційна буддійська герменевтика – нітартха, нєяртха, сандгабгаша, екартханантабгаша.
5) Узагальнюючі висновки.
І.ІІІ. Сесія Q&A
=
ІІ. Анонс проєкту: Курс/Посібник з історії буддійської філософії
ІІ.І. Презентація проекту — Олена Калантарова
ІІ.ІІ. Особливі зауваження до проекту — Марія Васильева
ІІ.ІІІ. Обговорення.
Реєстрація на захід
Запитання до модераторів на адресу budlab.ukraine@gmail.com

 
24.09.2022 о 10:00 у SKVOspace (м. Гідропарк) Micro-AvatarFest '2022. Йога, пранаяма,медитація, тілесні практики, масаж, чайна культура, арт-терапія, музична програма. Подробиці
 

19.09.2022 Найбільша газова компанія Індії GAIL India Ltd. придбала кілька вантажів скрапленого природного газу (на жовтень — листопад) за більш ніж удвічі дорожчою ціною, порівняно з вартістю в аналогічний період в минулого року.  Компанія, яка базується в Нью-Делі, намагається замінити постачання від колишнього торгового підрозділу ПАТ "Газпром", який був націоналізований Німеччиною на початку цього року й тепер сплачує договірні штрафи , а не постачає паливо.

 
16.09.2022 Під час саміту Шанхайської організації співпраці в Самарканді (Узбекистан) відбулася зустріч індійського прем’єра Нарендри Моді з президентом Росії. Моді сказав Путіну, що сьогодні «не час для війни», наголосивши, що не раз доносив цю думку до російського президента телефоном. Індійський прем’єр зазначив, що світ зараз має дати раду численним проблемам, серед яких проблема продовольства, добрив й енергетичної безпеки.
 

16.09.2022 Сьомого березня російські військові захопили в полон та утримували сімох студентів зі Шрі-Ланки, яких вдалося врятувати лише після звільнення міста від окупантів. Про це під час відеозвернення 16 вересня повідомив президент Володимир Зеленський.

Семеро громадян Шрі-Ланки — жінка та 6 чоловіків на початку повномасштабного вторгнення перебували у Куп’янську. Вони злякались війни та вирішили нікуди не виїжджати, а заховатись. У травні вони намагалися пішки дійти до Харкова, але на першому ж блокпосту армії РФ їх затримали, зв’язали їм руки, вдягли мішки на голову та відвезли до імпровізованої в’язниці у Вовчанську. Там шрі-ланкійців тримали в нелюдяних умовах, змушували працювати прибиральниками. Жінку тримали в карцері два місяці. Двом з них відривали нігті, одного били дверима по голові. Іноземці так і не зрозуміли, що взагалі росіяни від них хотіли, і за що їх катували. Єдине, що вони зрозуміли — росіяни під час тортур казали money. Судячи з цього, «друга армія світу» вимагала від затриманих іноземців зі Шрі-Ланки гроші.

 
7.09.2022 Запис онлайн-семінару з професором Університету Оксфорда, буддологом, Яном Вестергофом. Презентація книги
«
Золота доба індійської буддійської філософії».
Перекладач — Андрій Скібіцький, модератор — Олена Калантарова.
Відео
 

5.09.2022 Відповідаючи на запитання, чи підпише Індія пропозицію G-7 щодо обмеження ціни на російську нафту, міністр нафти Індії Шрі Гардіп Сінг Пурі сказав: «Що означатиме ця пропозиція? Ми дуже уважно це розглянемо».

 

26.08.2022 У Національному Музеї Ґанді у Делі, відбулася міжконфесійна молитва за мир в Україні та в усьому світі. Представники семи релігій молилися у спільній церемонії. Також прозвучали традиційні релігійні пісні.
Головуючою на церемонії була онука великого Магатми Ґанді, пані Тара Ґанді Бгаттачарджі. Молитву розділили представники дипломатичного корпусу та індійські друзі України. Посол України в Індії Ігор Поліха подякував представникам конфесій та всім присутнім за спільну молитву й підтримку України, що стало цінним подарунком українцям до Дня незалежності. facebook

 
24.08.2022, у День Незалежності України, Індія в ООН вперше не утрималась, а проголосувала всупереч позиції Москви, приєднавшись до інших 12 членів Ради Безпеки ООН, які запросили президента України Володимира Зеленського виступити через віддалений відеозв’язок.
 

23.08.2022 У квітні країни G7 наклали на російську компанію «Алроса» санкції, однак експорт алмазів з РФ швидко відновлюється. Продажі відновилися, оскільки деякі індійські банки зрозуміли, що легше здійснювати транзакції не в доларах США, а в інших валютах. Тепер «Алроса» продає алмази покупцям в Індії та Європі переважно за рупії.

 

20.08.2022 відбувся
Міжнародний науковий круглий стіл
«Впевнений поступ Індії: феномени гуманітарного розвитку», присвячений 75-й річниці проголошення незалежності Індії. Організаторами та учасниками круглого столу виступили Всеукраїнська асоціація індологів, Посольство Республіки Індія в Україні, Товариство «Україна-Індія», Федерація індійського танцю в Україні.

Програма

Вітальне слово Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Індія в Україні пана Шрі Харш Кумара Джейна
(з нагоди 75-ї річниці проголошення незалежності Індії) й представника об’єднання індійських бізнесменів в Україні «Індіа клаб», директора «Індраяні Оверсиз» Рам Данге.
Вступне слово президента Всеукраїнської асоціації індологів (ВУАІ) Ольги Лукаш.
Доповіді:
1. Ольга Лукаш (президент ВУАІ, кандидат історичних наук,
провідний науковий співробітник ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України».): «Індійський феномен видатного вченого з України — В. А. Хавкін».
2. Катерина Довбня (викладач мови гінді та санскриту, кандидат педагогічних наук, незалежний дослідник-індолог): «Творчість Міри Баї як феномен середньовічної літератури Індії».
3. Валентина Устінова (відповідальний секретар Товариства «Україна –Індія»): «Традиційний народний живопис Індії у контексті феномену індійського мистецтва».
4. Олена Рижей (президент Федерації індійського танцю в Україні, керівник школи індійського танцю «Сарасваті»): «Розвиток культури індійського танцю — унікальний феномен незалежної України».
5. Олена Бабій (член Української кіноакадемії, експерт Українського культурного фонду): «Феномен індійського кіно та його міжнародне значення».

Звіт                                    Фотогалерея
 

UPD: Відео Відео

15.08.2022 18:00
Онлайн лекція в Zoom про розуміння природи свідомості в буддійській традиції
на тлі тибето-буддійської доктрини часу Калачакра-тантра.
Спікер: Олена Калантарова (математик, випускниця аспірантури Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України)
Реєстрація
Організатори події: Art of mind та Plato's Cave facebook

 

13.08.2022 Сполучені Штати висловили Індії стурбованість тим, що на початку цього року її використовували для експорту морем до Нью-Йорка палива, виготовленого з російської сирої нафти. Заступник голови Резервного банку Індії Майкл Патра: «Виявилося, що індійське судно підійшло у відкритому морі до російського танкера, взяло нафту, прибуло до порту в Гуджараті, де її переробили на дистилят, який фактично йде на виробництво одногоразового пластику».

Індія є третім у світі імпортером і споживачем нафти. Раніше вона рідко купувала російську нафту, проте з початку війни індійські нафтопереробники за зниженими цінами розкуповують російську нафту, якої уникають багато західних країн і компаній.

 
28.07.2022 Індія, найбільший у світі імпортер харчової олії, планує у вересні отримати перші партії соняшникової олії з України після п’ятимісячної перерви у звʼязку з блокадою українських портів Росією. Сандіп Баджорія, головний виконавчий директор брокера та трейдера в Мумбаї, повідомив, що очікується надходження від 50 тисяч тонн до 60 тисяч тонн — завдяки розблокуванню трьох чорноморських портів України для експорту сільськогосподарської продукції.
 

19.07.2022 У спробах відійти від долара й перевести міжнародні контракти на інші валюти Росія вимагає від Індії сплачувати за свою нафту дирхамами Об’єднаних Арабських Еміратів.

 

9.07.2022 Президент Шрі-Ланки Ґотабая Раджапакса погодився піти у відставку в середу, 13 липня. Це стало його реакцією на протести, що спалахнули в країні. Зокрема, протестувальники увірвалися до офіційної резиденції президента, щоб висловити своє обурення важкою економічною кризою в країні. Протестувальники також увірвалися до приватної резиденції прем'єр-міністра та підпалили її.

 

6.07.2022 На конференції Європейської асоціації дослідження релігій (EASR) у Корку (Ірландія) Україну представлятиме Наталя Павлик з доповіддю, присвяченою аскетичним практикам у джайнізмі та ісихазмі
на шляху до міжрелігійного діалогу.

 
6.07.2022 За три місяці від початку повномасштабної війни в Україні Росія отримала від продажу енергоресурсів Китаю та Індії 24 мільярди доларів. Індія заплатила 5,1 млрд доларів, що більш ніж уп'ятеро перевищує вартість енергоносіїв, закуплених у Росії рік тому.
 

4.07.2022 У Празі розпочав роботу Міжнародний
Семінар з тибетських Штудій.
Цьогоріч Україна представляє дві доповіді:

  • «Buddhism and Deconstruction Through the Lens of Kālacakra Tantra Text» (Olena Kalantarova, Andrii Skibitskyi)
  • «Some Preliminary Notes on the Texts in Tibetan Kept in the Collections of Ukraine» ( Olena Ogneva, Yulia Fil)
 

23.06.2022, 16:00 конференція Zoom
Засідання CXXXVIII (розширене) Семінару дослідників східних філософій «Актуальність інтелектуальної спадщини Павла Ріттера (1872–1939)».
До 150-річчя від дня народження.

Вітальні слова:
Йосипенко Сергій, д. філос. н., заступник директора, завідувач відділу історії філософії України Інституту філософії НАН України
Лях Віталій, д. філос. н., професор, завідувач відділу історії
зарубіжної філософії Інституту філософії НАН України
Ярош Олег, к. філос. н., завідувач сектору історії східної
філософії відділу історії зарубіжної філософії Інституту філософії НАН України

ДОПОВІДІ
Огнєва Олена (Київ-Луцьк). Павло Ріттер — літератор.
Скібіцький Андрій (Київ). Бери і читай: досвід
контекстуально-синтетичного прочитання Ріґведи Х.129.
Стрелкова Анастасія (Київ). Павло Ріттер і буддизм
Барковський Микита (Чернігів). Підхід до перекладу
«Міліндапаньга» Павла Ріттера: особливості та інтерпретації.
Завгородній Юрій (Київ). Науковий профіль Павла Ріттера і
тогочасна індологія: гіпотези, тексти, факти.

приєднатися Meeting ID: 870 4557 0529 Passcode: 576254

 
23.06.2022 Індія  надає сертифікат безпеки суднам російського Совкомфлоту, що дозволяє підсанкційній російській компанії Совкомфлот продовжувати торгувати морською нафтою. Совкомфлот раніше потрапив під санкції з боку Британії та Євросоюзу, тоді як США обмежили його фінансову діяльність. 
 
18.06.2022 Директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі сказав про військову агресію Росії проти України:
«Нам загрожує пекло на землі, якщо ми не відповімо негайно... [Інакше] це призведе до голоду, дестабілізації та масової міграції... Ми вже спостерігаємо заворушення на Шрі-Ланці та протести в Тунісі, Пакистані та Перу, і ми мали дестабілізацію в таких місцях, як Буркіна-Фасо, Малі, Чад».
 

17.06.2022 Євросоюз наприкінці червня поновить торговельні перемовини з Індією після перерви у майже 10 років на тлі спроб блоку відвернути Індію від її зв'язків з Росією. ЄС прагне подальшої співпраці з Індією після вторгнення в Україну Росії, з якою Індія історично мала тісні зв’язки.

 

12.06.2022 Шрі-Ланка може бути вимушена купувати більше нафти в Росії, оскільки на тлі безпрецедентної економічної кризи острівна держава дуже потребує палива. Прем’єр-міністр Раніл Вікрамасінге заявив, що спочатку звернеться до інших джерел, але готовий купувати більше нафти в Москви. (Західні країни значною мірою припинили імпорт енергоносіїв з Росії — згідно із санкціями через її війну проти України.)

 

2.06.2022 Індійський енергохолдинг Tata Power ліквідує підприємство «Фар Істерн Нейчерл Рісорсіс», яке працювало над проєктом освоєння Крутогорівського вугільного родовища в Камчатському краї (РФ). Раніше Індійська компанія Tata Steel, яка входить до топ-15 найбільших світових виробників сталі, вирішила відмовитися від російського вугілля через створену санкціями невизначеність.

 

31.05.2022, 16:00 конференція Zoom
Засідання CXXXVII Семінару дослідників східних філософій Обговорення книжки: «Дзюнсей Терасава. Жизнь — это вечное странствие.
Київ: Махасангха, 2020».
Книжку видано до 70-річчя з дня народження відомого буддійського вчителя і 50-річчя його монашої практики.

Учасники:
Анастасія Стрелкова (Київ), Сергій Триліс (Ірпінь), Геннадій Христокін (Буча), Віталій Щепанський (Рівне), Олена Калантарова (Київ), Олександр Кликавка (Бровари), Юрій Завгородній (Київ)

приєднатися
Meeting ID: 893 7522 1447 Passcode: 514163

 

27.05.2022 Письменниця з Індії Гітанджалі Шрі здобула міжнародну Букерівську премію. Її роман «Піщана гробниця» на 725 сторінок став першою в історії премії книгою, написаною мовою гінді. Сюжет «Піщаної гробниці» розгортається на півночі Індії і розповідає про 80-річну жінку, життя якої кардинально змінюється після смерті чоловіка. 

 
24.05.2022 Президент США Байден обговорюватиме з прем’єр-міністром Індії Моді російську війну проти України. Джо Байден прибув до Японії 22.05.2022, щоб представити план активнішої економічної співпраці США з країнами Індо-Тихоокеанського регіону. Він братиме участь у другому чотиристоронньому діалозі з безпеки між Японією, США, Індією та Австралією (Quad).
 

21.05.2022 20.00–22.00 Короткий вебінар (ZOOM)
«Як застосовувати Магешвара-сутри ?»
Ми навчимося тлумачити відомі сутри Паніні, подивимось на граматичну й символічну традицію їх розуміння із залученням першоджерел.
Вартість на розсуд учасників, вдячність можна виявити, самостійно перерахувавши кошти у фонд «Повернись живим».
Посилання буде надіслане кожному особисто за добу до початку. Ініциатива Андрія Скібіцького

 

14.05.2022 Темпи продажу пшениці за кордон, що стали надто високими через дефіцит збіжжя внаслідок російського вторгнення в Україну, стурбували уряд Індії, який задля гарантування продовольчої безпеки країни обмежив експорт.

 

4.05.2022 Індія хоче купувати російську нафту менш ніж за 70 доларів за барель. Представники індійської сторони на переговорах з Москвою зазначили, що так Індія хоче компенсувати додаткові витрати, пов'язані з купівлею нафти з Росії на тлі загострення геополітичної ситуації та зростання санкційного тиску.

 

1.05.2022 Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц намагається змінити позицію кількох держав, які досі лишаються «нейтральними» щодо Росії після її нападу на Україну. Маючи повноваження як головуючий у G7, він планує запросити прем'єр-міністра Індії Нарендру Моді як спеціального гостя на саміт групи, що відбудеться в Баварських Альпах з 26 по 28 червня. Ця можливість розглядалася і раніше, але Шольц не поспішав із запрошенням, зважаючи на небажання прем'єр-міністра засудити вторгнення Росії в Україну та стрибок у постачанні російського викопного палива до Індії. У середньостроковій перспективі Німеччина також хоче, щоб європейські оборонні компанії запропонували Індії альтернативу російському постачанню зброї.

 
1.05.2022 Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді «обміняється поглядами» на війну в Україні під час свого візиту до Німеччини, Франції та Данії.  
 

UPD: Відео Відео

30.04.2022 20.00–22.00 Короткий вебінар (ZOOM) із санскриту: «Як вивчати “Дгатупатху” Паніні». Вартість на розсуд учасників, усі кошти будуть перераховані у фонд «Повернись живим».

Посилання буде надіслане кожному особисто за добу до початку. Ініциатива Андрія Скібіцького

 

30.04.2022 Посольство України в Індії:
Група компаній Kusum перерахувала на потреби ЗСУ 11,5 млн. грн, а також передала транспортних засобів на суму 4,5 млн. грн. До українських лікарень за 2 місяці було передано ліків на суму приблизно в 20 млн. грн. За допомогою Посольства України в Індії та індійського уряду група компаній “Kusum” надіслала в Україну як гуманітарну допомогу 20 тонн медикаментів.

 

26.04.2022 Семінар дослідників східних філософій, засідання CXXXVІ
Історицистські основи періодизації історії індійської філософії
Доповідач: Ганна Гнатовська, к. філос. н., доцент кафедри історії філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка

приєднатися до конференції Zoom можна за посиланням
Meeting ID: 857 5140 5380, Passcode: 994184

 

25.04.2022 Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зустрінеться з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді. ЄС планує відновити торговельні переговори з Індією, щоб обмежити її торговельні зв’язки з Росією.

 

23.04.2022 На пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що українці своїм спротивом російській навалі вже змінили ставлення країн Європи до України, і нині настав час, щоб змінилося ставлення і країн Азії, адже напад Росії на Україну вплине й на їхнє життя. Зеленський додав, що історично азійські країни були дуже близькі до Радянського Союзу, а після його розпаду до Росії, як правонаступниці, але зараз Україна змінює цю ситацію.

 

16.04.2022 Індія передумала купувати в Росії ще 48 вертольотів Мі-17 V5. Джерела в уряді стверджують, що рішення нібито було прийняте до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

 

13.04.2022 Індійський гігант програмного забезпечення Infosys заявив, що виводить свій бізнес з Росії. Компанія розглядає альтернативні варіанти на тлі російського вторгнення в Україну.

 

12.04.2022 Найбільший нафтопереробник Індії Indian Oil Corporation виключив з нафтового тендеру російську нафту Urals та низку інших високосірчистих сортів. На це рішення міг вплинути заклик президента США Байдена не збільшувати імпорт російської сировини.

 
12.04.2022 Індія планує додатково збільшити постачання до Росії ще на 2 млрд дол, аби перекрити відсутність продукції, забороненої до експорту в РФ міжнародними санкціями. Для цього адміністрація прем’єр-міністра Нарендри Моді веде переговори з Москвою щодо лібералізації доступу на ринок для низки продуктів індійського виробництва. Наразі уряди двох країн також працюють над врегулюванням торгівлі в рупіях і рублях. Серед товарів можуть бути фармацевтична продукція, пластмаси, органічні та неорганічні хімікати, предмети домашнього вжитку, рис, чай і кава, набіл та продукти великої рогатої худоби.
 

12.04.2022 Міністерство фінансів Шрі-Ланки призупинило виплати за зовнішнім боргом і попередило інвесторів про дефолт. Необхідність оголосити дефолт викликана політичною кризою та бажанням зберегти валютні резерви. Наразі вони становлять менше 2 млрд доларів і за останній місяць скоротилися на 16%. Резерви необхідні в першу чергу для закупівлі продовольства та палива. Зазначається, що продовольство та паливо дорожчає швидкими темпами через війну в Україні.

 
11.04.2022 Деякі банки призупиняють кредитування індійської нафтопереробної компанії Nayara, що належить Роснєфті. Індійський банк HDFC та деякі іноземні банки припинили пропонувати торгові кредити на імпорт нафти компанії. А деякі постачальники вимагають передоплату, щоб уникнути потенційних проблем, пов'язаних із західними санкціями.
 

6.04.2022 Індія заявила, що рішуче засуджує вбивства мирних українських громадян у Бучі на Київщині та підтримує заклик до незалежного розслідування «глибоко тривожних повідомлень».

Засудження Індією Росії на засіданні Ради Безпеки ООН 5 квітня є найрішучішою заявою країни щодо повномасштабного вторгнення РФ з початку війни. До цього Індія в Раді Безпеки ООН, Генеральній Асамблеї ООН і в Раді ООН з прав людини утримувалася від голосування за резолюції, які засуджують дії Росії.

Країна має довгу історію дотримання позаблокової стратегії в міжнародній політиці, однак перебуває під тиском західних країн, які вимагають допомогти стримати Росію. Індію, яка імпортує з Росії нафту, минулого тижня США та Австралія розкритикували за позицію, що підриває санкції Заходу.

«Підтримка Індією незалежного розслідування вбивств цивільного населення в Бучі стала великою несподіванкою. Країна перестала утримуватись від звинувачення Росії і від політики нейтралітету щодо України. Раніше Захід, нібито, толерував позицію Індії, яка суттєво залежить від російської оборонної техніки та історично пов’язана з Москвою. Але в міру посилення звинувачень росіян у звірствах в Україні зростатиме тиск на Делі з вимогою зайняти чіткішу позицію. Міністр оборони США Ллойд Остін у вівторок заявив, що Вашингтон очікує від Делі зменшення військової залежності від Росії» (Вікас Пандей для Бі-Бі-Сі).

  • Індійська авіакомпанія Air India припинила продаж квитків за напрямом Делі — Москва — Делі. «Перспективи відновлення рейсів на даний момент залишаються невизначеними».
 

24.03.2022 Одна з найбільших індійських телекомпаній
New Delhi Television Limited

розповіла
глядачам про Президента України Володимира Зеленського, закінчивши випуск словами: «Хай би що сталося зараз, у часи величезних труднощів і трагедій Зеленський виявився мужнім лідером. І це назавжди буде його спадщиною».

Також з екранів прозвучало зізнання, що «Індія — єдина велика країна, близька до США, яка не засудила вторгнення Росії в Україну й не ввела проти Росії жодних санкцій».

 

19.03.2022 Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда сказав своєму індійському колезі Нарендрі Моді (नरेन्द्र मोदी), що вторгнення Росії в Україну похитнуло «підвалини світового порядку» й вимагає чіткої відповіді. Індія та Японія є сторонами чотиристороннього діалогу з безпеки (Quad, Quadrial Security Dialogue) — системи безпеки, до якої належать також Сполучені Штати й Австралія, але Індія є єдиним членом Quad, який не засудив вторгнення. Від початку російської «спеціальної військової операції» в Україні Японія ввела санкції проти десятків російських осіб і організацій, і прийняла українських біженців.

«Ми (Кісіда й Моді) підтвердили, що не можна вибачити будь-якої односторонньої силової зміни status quo в жодному регіоні, і необхідно прагнути мирного вирішення суперечок на основі міжнародного права». Кісіда також оголосив про плани інвестувати 5 трильйонів ієн (42 мільярди доларів) у Індію протягом п’яти років. Лідери висловили серйозну занепокоєність подіями в Україні та гуманітарною кризою там. Моді утримався від прямих коментарів щодо України, але зазначив, що геополітичні інциденти «створюють нові проблеми, що мають бути вирішені».

Міністр закордонних справ Індії Гаршвардган Шрінла (हर्षवर्धन श्रींला) заявив журналістам, що лідери двох країн «оцінили ширші наслідки, зокрема, для Індо-Тихоокеанського регіону. Вони підкреслили важливість загальної безпеки та безпеки ядерних об’єктів в Україні». (Напередодні повномасштабної російської агресії проти України Гаршвардган казав: «Абсолютно очевидно, що напруженість має бути знижена».)
 

13.03.2022 Через тривалу російську агресію проти України Індія вирішила перемістити своє посольство зі Львова до Польщі.
Заява МЗС Індії: «У зв’язку зі стрімким погіршенням безпекової ситуації в Україні, включно з атаками в західних частинах країни, було прийнято рішення про тимчасове переміщення посольства Індії в Польщу. Ситуація буде оцінюватися з огляду на подальший розвиток подій».

Перенести посольство з Києва до Львова влада Індії вирішила 1 березня. У поточному місяці український уряд заявив, що допоміг евакуювати близько 20 000 індійських студентів з районів, які були атаковані російськими військами після вторгнення, але деякі все ще залишаються в пастці.

 
Березень 2022 Побачило світ видання: Extraterrestrial Intelligence: Academic and Societal Implications / Edited by Jensine Andresen, Octavio A. Chon Torres. Cambridge Scholars Publishing, 2022.
Шістнадцятий розділ («The Time Model of Contact and Eastern Authenticity Testing / Часова модель контакту та східне тестування на автентичність») присвячений темі дослідження часу на фізичному, психологічному та філософському рівні. Зроблено стислий огляд західних ідей щодо природи часу та висвітлені східні рішення «hard problem» часу на прикладі буддійської тантри (а саме, «Калачакра-тантри»). Авторка розділу, Олена Калантарова (Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАНУ), зазначає: «Серед такого болю, жахіть та крові, усіх цих сполохів буття — іноді бувають якісь зовсім неймовірні хвилини-спогади про те, мирне життя. І ось сьогодні мені прилетіла з-за океану звістка… Все буде Україна!»
 

22.06.1941 24.02.2022

atha cet tvam imaṃ dharmyaṃ saṃgrāmaṃ na kariṣyasi |
tataḥ svadharmaṃ kīrtiṃ ca hitvā pāpam avāpsyasi ||

Якщо ти до цього праведного бою не станеш, то, зрадивши свій обов’язок і честь, візьмеш на себе гріх” (Бгаґавадґіта 2.33).

dharma

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук

Інші відео Відео