1
Український індолог
2
 

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

· Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

· Журналом «Східний світ»

· Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

· Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

· Товариством «Україна — Індія»

· Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

· Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

Всеукраїнська асоціація індологів
Всеукраїнська асоціація індологів була створена в 2000 році. За роки її існування в Україні склалася й розвинулася ціла індологічна школа (поки що невелика) з таких наукових напрямків, як історія, міжнародні відносини, філологія, філософія, політологія тощо. За цей період було проведено більше 200 індологічних наукових заходів — конференцій, круглих столів, семінарів (найважливіші з них — чотири Всеукраїнські конференції індологів, що були проведені в міжнародному форматі в 2000, 2007, 2013, 2017 роках); Міжнародний науковий українсько-індійський круглий стіл «Сучасна Індія в умовах глобалізації» (2005), почесним гостем та активним учасником якого був Президент Республіки Індія — Абдул Калам.

Особливе значення в цих подіях мав також Перший міжнародний гуманітарний українсько-індійський науковий проект (2007 й 2008 рр.), що продемонстрував плідне співробітництво українських та індійських науковців, викладачів, фахівців різних напрямів, які разом працювали в Індії та в Україні. Традицію такого співробітництва закріпили Міжнародний науковий круглий стіл «Україна — Індія: 20 років дипломатичних відносин» за участю послів та дипломатів Республіки Індія та України (2012 р.), міжнародний науковий круглий стіл «В. Р. Амбедкар та Конституція Республіки Індія» (2016 р.), ювілейний міжнародний науковий круглий стіл «Україна – Індія: 25 років дипломатичних відносин», котрий відбувся 22 червня 2017 р.

Цей перелік найважливіших подій в індології можуть продовжити такі важливі заходи, як «Дні науки та культури Республіки Індія в Україні» (26 січня і 15 лютого 2015 р.), які були ініційовані та організовані Всеукраїнською асоціацією індологів та ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», а також чисельний масив наукових праць з індології, що були підготовлені та видані в Україні.

Президент Всеукраїнської асоціації індологів — Ольга Лукаш indol-ukr@ukr.net

 

Збірник 1        Збірник 2

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження й пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук