1
Український індолог
2

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

Журналом «Східний світ»

Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

 

Кочерган Михайло Петрович. Доктор філологічних наук, професор. Завідувач кафедри романо-германської філології Бердянського державного педагогічного університету. Лауреат премії Ярослава Мудрого в галузі науки і техніки Академії вищої школи, нагороджений медаллю «Ветеран праці», грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою імені президента НТШ Михайла Грушевського наукового-товариства імені Шевченка в Америці, дипломом Опольського університету (Польща). Заслужений працівник освіти України. Читає лекції в навчальних закладах Болгарії, Польщі, Угорщини, Югославії та Швейцарії.


Народився 8 листопада 1936 року у селы Бережниця тепер Самбірського району Львівської області. Закінчив у 1954 році Самбірське педучилище, працював вчителем у Крукеницькій середній школі. У 1959 році закінчив Дрогобицький педагогічний інститут. Працював у Дрогобицькому (1962–1969) та Івано-Франківському (1969–1988) педінститутах.

У 1988—1992 роках завідувач кафедри російської мови й загального мовознавства Черкаського педагогічного інституту, з 1992 до 1998 року — завідувач кафедри української філології та загального мовознавства. Був одним із співзасновників «Просвіти» та Народного Руху в Черкасах.

З 1998 по 2000 роки Михайло Кочерган професор кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Від 1998 року в Київському національному лінгвістичному університеті: завідувач кафедри загального та українського мовознавства, з 2002 — професор-консультант.

З 2007 року Михайло Кочерган завідувач кафедри романо-германської філології Бердянського педагогічного університету.


  • Кочерган М. П. Мовознавство в Давній Індії // Загальне мовознавство. Підручник. Київ: «Академія», 2010 HTML

 

 

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук