1
Український індолог
2

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

Журналом «Східний світ»

Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

 

Олійник Олег Миколайович, к. е. н., ст. н. с. Інституту економіки та прогнозування НАН України.


Народився в м. Кривий Ріг, Дніпропетровської обл. у 1967 р. У 1990 р. закінчив факультет східних мов Московського інституту іноземних мов і отримав кваліфікацію перекладач-референт з китайської та англійської мов.

У 1990–1992 рр. працював викладачем китайської та англійської мов у Вищому військовому танковому училищі ім. Маршала Мерецкова м. Благовещенськ.

У 1993 р. закінчив Фінансову академію (м. Москва), де отримав кваліфікацію економіст з міжнародних економічних відносин. У 1997 р. закінчив Прикарпатський університет ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ), де отримав кваліфікацію юриста.

У 1994–1995 рр. працював на посаді другого секретаря департаменту міжнародного економічного співробітництва МЗС України.

У 1998 р. закінчив аспірантуру Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України (з відривом від виробництва). У цьому ж році захистив кандидатську дисертацію на тему «Розвиток валютно-кредитної системи Китаю в процесі ринкової трансформації економіки країни» зі спеціальності світове господарство і міжнародні економічні відносини. У 2013 р. закінчив докторантуру Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України з відривом від виробництва зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини».

У 2006 р. пройшов стажування в Економічній академії м. Кіль (Німеччина). У 2015 р. — стажування в Об'єднаному Віденському Інституті м. Відень (Австрія).

З 2012 по 2014 рр. працював на посаді старшого наукового співробітника відділу глобальних систем сучасної глобалізації в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України. З 2014 р. — старший науковий співробітник сектору міжнародних фінансових досліджень Державної установи «Інститут економіки та прогнозування» НАН України. З 2014 р. — старший науковий співробітник відділу історії країн Азії і Африки Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» (за сумісництвом).

Член Української асоціації китаєзнавців.

За успішне виконання службового завдання в Республіці Афганістан нагороджений медаллю «За бойові заслуги» (1989 р.) та медаллю «Захиснику вітчизни» (1999 р.).

Сфера наукових інтересів: історія, політика та економіка Китаю і країн Далекого Сходу, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини.

Автор понад 70 наукових робіт, у тому числі 4 колективних монографій, учасник понад 50 наукових заходів.


  • Китайсько-індійські відносини на сучасному етапі // Індологія в Україні (Всеукраїнські конференції індологів: тези, доповіді, промови, статті): збірник наукових праць / відп. наук. ред. О. І. Лукаш; НАН України, Всеукраїнська асоціація індологів; Посольство Республіки Індія в Україні. К., 2018. PDF

 

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук