1
Український індолог
2

Сайт
створено на громадських засадах у співпраці з

Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Крим­сь­ко­го НАН України

Журналом «Східний світ»

Всеукраїн­сь­кою асоціацією індологів

Центром мови гінді й індійської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Товариством дослідників східних філософій Інституту філософії ім. Г. С. Ско­во­ро­ди НАНУ

Схо­до­знав­чим гуртком Києво-Могилянської академії

 

 

Орлова Тетяна Володимирівна — український історик, фахівець у галузі всесвітньої історії, історії цивілізацій, сучасної політичної історії країн світу, пострадянських країн, гендерних студій. Доктор історичних наук, професор кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


У 1974 р. закінчила київську спеціалізовану англійську школу № 57 із золотою медаллю. У тому ж році вступила на перший курс історичного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчила у червні 1979 р. (диплом з відзнакою і правом викладання англійською мовою).

У грудні 1979 р. була прийнята на перший курс аспірантури історичного факультету, у серпні 1982 р. почала працювати асистентом на тому ж факультеті. З 1988 р. на посаді доцента.

У 2010 р. захистила докторську дисертацію «Жінка в історії України: історіографія ХХ — початку ХХІ ст.»

Підготувала 36 нормативних і спеціальних курсів, які в різні роки читала на всіх гуманітарних факультетах. Серед них: «Всесвітня історія», «Історія цивілізацій», «Історія України», «Сучасна політична історія зарубіжних країн», «Історія сучасного світу», «Історія нових незалежних держав», «Історія української і зарубіжної культури», «Культурологія», «Країнознавство», «Проблематика засобів масової інформації», «Гендерна історія», «Сучасна політична історія країн світу та Україна», «Новітня політична історія України і суміжних земель», «Україна в контексті світової історії», «Україна в контексті європейської історії», «Україна в європейському цивілізаційному вимірі», «Іслам і суспільство на Близькому та Середньому Сході», «Іслам в сучасному світі», «Іміджелогія», «Етика ділового спілкування» та ін.

Автор понад 340 наукових публікацій. Наукові інтереси лежать у площині всесвітньої та гендерної історії, історіографії.

Докладніше


  • Орлова Т. В. Ресурс «м’якої сили» сучасної Індії: йога // Індологія в Україні (Всеукраїнські конференції індологів: тези, доповіді, промови, статті): збірник наукових праць / відп. наук. ред. О. І. Лукаш; НАН України, Всеукраїнська асоціація індологів; Посольство Республіки Індія в Україні. К., 2018. PDF
 

 

Сайт
створений задля сприяння розвою української індології та полегшення ознайомлення з її здобутками.

Якщо у Вас є індологічні статті чи монографії або переклади, які наразі відсутні на нашому сайті, просимо надсилати їх нам (або надсилати посилання на них, якщо вони вже є в Інтернеті).

Також вітаються конструктивні зауваження і пропозиції щодо роботи сайту.

кіно
Телесеріал «Ма­га­бга­ра­та» з українськими субтитрами. Переклад з гінді Станіслава Мартинюка
Запит на перегляд

facebook Фейсбук