Пророченко Наталія Олександрівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри тюркської
філології факультету сходознавства Київського національного лінгвістичного університету.
Народилась у м. Запоріжжя в 1970 р. У 1993 р. закінчила з відзнакою Київський університет ім. Тараса Шевченка, за спеціальністю історик, викладач історії, історії України. У 1996 рр. закінчила аспірантуру (з відривом від виробництва) Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. У 1997 р. захистила дисертацію на тему «Ісламський фундаменталізм у мусульманському світі (70 – 90-ті роки)» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.02 «всесвітня історія».
У 2006 р. отримала вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку». У 2008 р. отримала вчене звання доцента.
З 1998 по 2003 р. працювала в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України на посадах молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, старшого наукового співробітника. З 1998 по 2003 рр. працювала за сумісництвом старшим викладачем у Київському національному лінгвістичному університеті.
У 2003 – 2004 рр. працювала доцентом кафедри історії України і зарубіжних країн Київського Національного лінгвістичного університету.
У 2004 – 2007 рр. – доцент кафедри міжнародної інформації Університету економіки і права «КРОК».
З 2007 працює доцентом кафедри мов і цивілізацій Близького та Середнього Сходу Київського національного лінгвістичного університету.
З 2003 по 2013 рр. працювала старшим науковим співробітником відділу країн Азії і Африки Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України (за сумісництвом).
З січня 2014 р. працює старшим науковим співробітником Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» (за сумісництвом).
Виконує обов’язки секретаря вченої ради факультету сходознавства КНЛУ.
Сфера наукових інтересів: історія країн Сходу; суспільно-політичні процеси в регіоні традиційного поширення ісламу; соціокультурна специфіка арабо-мусульманських соціумів; політичний іслам і його місце в сучасному світі.
Автор понад 60 наукових праць, у тому числі 3 колективних монографій, учасник понад 30 наукових заходів.